Alex Albon se svěřil: s Williamsem se cítím lépe

Rok a půl vydržel Alexander Albon v týmu Red Bullu, než byl nahrazen Sergiem Pérezem. Po jednoroční absenci se letos vrátil s Williamsem. A jak sám tvrdí, momentálně se u britské stáje cítí lépe než v letech 2019 a 2020 v barvách týmu nápojového giganta.

Štítky: Alexander Albon Red Bull Williams Zveřejněno 9. 07 2022 — Lukáš Štěrovský

Albon zahájil svoji kariéru v F1 v roce 2019 u týmu Toro Rosso. Z „béčka“ Red Bullu ale už po šesti měsících putoval do hlavní stáje. Tam si počínal nejprve slušně, ale sezona 2020 mu nesedla a na jejím konci o sedačku přišel.

Management Red Bullu mu po roční odmlce však dokázal zajistit návrat v podobě dohodnutí smlouvy s Williamsem. A Albon si podle svých slov výzvu s novým vozem, který se vlivem změn pravidel od těch minulých liší, maximálně užívá.

„Docela mě to baví. Současné vozy jsou trochu obtížnější na řízení,“ naráží na návrat přísavného efektu. „Připomíná to řízení formule 2 nebo formule 3. Srovnání mezi jednotlivými týmy je těžké, ale v autě se cítím jistě. Určitě jistěji, než když jsem řídil vozy Red Bullu,“ šokoval prohlášením na tiskové konferenci.

Štace u Red Bullu nevyšla podle plánu.