Alex Albon je favorizovanou volbou pro Williams

Alex Albon závodil ve formuli 1 pro Toro Rosso a Red Bull. Nyní je jezdcem AF Corse v DTM, ale Williams ho chce zpátky do "královny motorsportu".

Štítky: Alex Albon Valtteri Bottas Williams Zveřejněno 31. 08 2021 — Jiří Košta

Šéf týmu Red Bull Christian Horner trval na tom, že Albon zůstává důležitou součástí týmu, přestože znovu podepsal Sergia Péreze na další rok

Horner ale hledá možnosti pro Albona mimo stáj Red Bull. Italští novináři tvrdí, že informace shromážděné z Velké ceny Belgie o tomto víkendu naznačují, že Albon je v současné době první volbou Williamsu pro závodní místo od roku 2022, pokud by Russell šel do Mercedesu.

Třetí víkend Extreme E vyhrála dvojice Munnings a Hansen z týmu šéfa McLarenu

Albonovy služby byly údajně nabídnuty také Alfě Romeo, která má oba své jezdce Kimiho Raikkonena i Antonia Giovinazziho bez smlouvy. Zatím nepřišlo ani bližší potvrzení, přičemž se spekuluje, že do stáje zamíří Valtteri Bottas.

A právě finský jezdec začne hýbat letošním jezdeckým trhem. Ve hře by pak bylo hned několik míst, ale zdá se, že Bottas se už do Williamsu nevrátí, protože ten má namířeno do Alfy Romeo a kontrakt by měl být oznámen příští týden.

O místo u stáje z Grove je velký zájem, jelikož před časem se spekulovalo také o tom, že do týmu zamíří šampion formule 2 a formule E, Nyck de Vries.