Albona čeká další závod ve formuli 1, ovšem v té virtuální

V současnosti bývalý pilot formule 1 Alex Albon bude hájit barvy Red Bullu i letos, přidá se k vybraným jezdcům ve virtuálním šampionátu.

Štítky: F1 Esports Zveřejněno 29. 01 2021 — Jiří Košta

Virtuální šampionát nabídne jeden kvalifikační/sprintový závod na pět kol, kde se utkají hvězdy z F1 Esports Series. Podle výsledků se seřadí reální závodníci a známé osobnosti pro druhý/hlavní závod na 50% skutečné délky události. Celkově se pojedou tři závody, tři víkendy po sobě. Start proběhne na rakouském Red Bull Ringu, následovat bude britský Silverstone, a poté přijde finále v brazilském Sao Paolu. Všechno budou fanoušci moct sledovat na obrazovkách Sport2.

Kromě thajského závodníka uvidíme na roštu Virtual Grand Prix i mnoho dalších závodníků. Sestavy budou pravděpodobně kompletní opět až těsně před startem, nicméně je jisté, že se k Albonovi připojí Jeffrey Herlings. Druhý jmenovaný je továrním jezdcem KTM v motocrossu, kde se stal i celkovým šampionem.

F1 Esports zná jména letošních šampionů

U Williamsu se opět ukáže i Nicholas Latifi a George Russell. Russell má na svém kontě neoficiální titul šampiona z loňské speciální minisezony Virtual Grand Prix, tudíž je jasným favoritem na obhajobu.

Haas nasadí Pietra Fittipaldiho, který startoval do posledních dvou závodu sezony 2020 formule 1, přičemž parťákem mu bude jeho mladší bratr Enzo, jenž aktuálně závodí ve formuli 3.

Potvrzený je také Stoffel Vandoorne pro Mercedes, kterého nejspíš doplní Esteban Guttieréz. Vitantonio Liuzzi se opět posadí do kokpitu stáje AlphaTauri.

Alpine F1 Team nasadí šampiona z formule 3 Oscara Piastriho a Christiana Lundgaarda. Fanoušci tak budou mít naposledy možnost vidět startovat žlutý Renault, jelikož se bude závodit ještě na hře F1 2020.

George Russell se stal šampionem virtuálních závodů F1 esports