Albon zůstává ve Williamsu

Williams prodloužil smlouvu s Alexem Albonem.

Štítky: Alex Albon Williams Zveřejněno 15. 05 2024 — GPF1.cz

“Thajský jezdec podepsal víceleté prodloužení smlouvy, které přenáší partnerství do nové éry pravidel Formule 1 a demonstruje společnou víru ve vzestupnou trajektorii týmu,” řekl rým.

Od svého příchodu do týmu Williams Racing prokazuje Alex Albon výjimečné odhodlání a obětavost na trati i mimo ni. Jeho výkony od doby, kdy nastoupil do F1, byly nedílnou součástí pokroku a úspěchu týmu a jeho úsilí významně přispělo k nejlepšímu umístění týmu v šampionátu od roku 2017, kterým bylo loňské sedmé místo.

VYŠEL NOVÝ MAGAZÍN KOLO NA KOLO č. 10/2024.
PŘEDPLATNÉ: KOLO NA KOLO

PŘEČTI SI STARŠÍ ČÍSLO 06/2024:

Prodloužení spolupráce podtrhuje odhodlání týmu Williams Racing vybudovat konkurenceschopný tým, který bude schopen bojovat o stupně vítězů a mistrovské tituly ve Formuli 1.

“Jsem neuvěřitelně šťastný, že zůstávám u týmu Williams Racing a že mohu nadále spolupracovat s tak talentovaným a oddaným týmem lidí,” podělil se o své pocity Alex. “Začátek roku byl obtížný, ale od chvíle, kdy jsme nastoupili do Williamsu, jsme společně udělali výrazný pokrok a viděl jsem, jak obrovské změny se dějí v zákulisí, abychom se vrátili na přední příčky startovního pole. Je to dlouhodobý projekt, kterému opravdu věřím a chci v něm hrát klíčovou roli, a proto jsem podepsal víceletou smlouvu. Cesta bude trvat dlouho, ale jsem přesvědčen, že budujeme správný tým, který se posune vpřed a v příštích letech dosáhne velkých úspěchů.”

James Vowles, šéf týmu, dodal:

“Jsme rádi, že jsme si zajistili Alexovu dlouhodobou budoucnost ve Williams Racing. Má výjimečný talent, technický přínos a oddanost věci a je to obrovský hlas důvěry ve Williams a cestu zpět ke konkurenceschopnosti, na které jsme. Od svého nástupu Alex neustále prokazuje svou schopnost pracovat pod tlakem a podepsání smlouvy na delší dobu je velkým dílem skládačky, která nás posune na vyšší příčky.”