Albon ví, co z Verstappena dělá ‚nepříjemného‘ kolegu

Alex Albon prozradil, co z Maxe Verstappena dělá nepříjemného a tvrdého týmového kolegu. Podle bývalého pilota Red Bullu je to především Nizozemcova schopnost rychle porozumět vozu a dostat z něj maximum.

Štítky: Alex Albon Max Verstappen Red Bull Zveřejněno 7. 10 2021 — Vašek Štěpánek

Max Verstappen je v posledních letech nedotknutelnou a stálou jedničkou v Red Bullu. Není se čemu divit, od odchodu Daniela Ricciarda měl Verstappen tři týmové kolegy, které poměrně s přehledem porazil a Albon byl jedním z nich.

Thajec narozený v Londýně s Verstappenem v jednom týmu strávil polovinu sezony 2019 a celý loňský rok. Za tu dobu se sympatický závodník svému kolegovi nedokázal přiblížit v kvalifikacích ani v závodech.

Nicméně, Albon se příští rok na startovní rošt vrátí, a to s Williamsem. Během své přípravy na novou kapitolu své kariéry se bývalý člen rodiny Red Bullu zamyslel nad tím, jaké to je pracovat s nechvalně známým Helmutem Markem a co z Verstappena dělá silného kolegu.

„Je to až moc přehnané. Práce s Helmutem Markem není tak špatná, jak tvrdí média, ale rád toho využívá. Je to ale pochopitelné, Red Bull je tým s vítěznou mentalitou a očekává dobré výsledky od svých pilotů.

Pokud jste nováček a nemáte zkušenosti s top týmy, je to pro vás přirozeně těžké. Řekl bych ale, že u Red Bullu je klíčové dobře poznat a porozumět autu, které mají a poté z něj dostávat maximum.

To je zároveň důvod, proč je Max tak silný a obtížný týmový kolega. Není to tak, že by v Red Bullu upřednostnili toho nebo toho, jde jen o to, abyste uměli pracovat s jejich vozem a Max to umí skutečně na špičkové úrovni.

Pro mě nebo pro Checa (Sergia Péreze) není tak snadné tomuto autu přijít na kloub. Tím se pak sami dostanete pod tlak a média vás v tom jen podporují. Red Bull není tím, kdo na vás vyvíjí skutečný nátlak,“ vysvětlil rezervní pilot Red Bullu.

Albon se příští rok vrátí do formule 1 s Williamsem, s týmem, který dlouhodobě odebírá pohonné jednotky Mercedes a aby za tým mohl závodit, musel se Red Bull vzdát nároku na jeho služby. Od sezony 2023 se ale rudí býci o Albona mohou zase přihlásit.