Albon musel změnit jízdní styl, Verstappen ve vítězství nevěří

Alexander Albon po přestupu do hlavního týmu předvedl v prvním tréninku velmi solidní výkon. V druhém sice obsadil až desáté místo, ale sám přiznává, že si ještě musí zvyknout na nové auto. Jeho týmový kolega Max Verstappen připustil, že nejspíše nebude schopen tento víkend porazit Ferrari. Za konkurenci považuje Mercedes.

Štítky: Alexander Albon GP Belgie Max Verstappen Red Bull Zveřejněno 30. 08 2019 — Lukáš Podstata

Mladý Thajec zažívá premiéru v týmu Red Bull, do kterého byl před Velkou cenou Belgie přeřazen z Toro Rosso. Pilot přiznal, že musel změnit své myšlení, protože vůz se chová úplně jinak. „Musím mít jiný jízdní styl, než který jsem uplatňoval v Toro Rosso. Když s jedním vozem jezdíte šest měsíců, je to pak velký rozdíl. Musíte hodně zapojit mozek a začínáte prakticky od nuly.

V prvním tréninku jsem se cítil lépe než v tom druhém, ale pořád se snažím především porozumět autu, je hodně odlišné od toho, které jsem měl předtím. V některých ohledech je ovládání obtížné, ale v jiných věcech je zase daleko lepší,“ říká Albon.

Nový pilot Red Bullu je kvůli výměně komponent další obětí penalizace a je jasné, že v neděli bude startovat z chvostu pole. To ale nic nemění na plánu Albona, který chce v kvalifikaci zjistit, jak na tom opravdu je. „Chtěl bych se pořádně kvalifikovat a zjistit, jakou mám rychlost. S týmem se soustředíme na krátké stinty a chceme se co nejlépe připravit na neděli, kde plánuji odvést dobrou práci.“

Týmový kolega Albona Max Verstappen v rozhovoru připustil, že v závodě nejspíše nebude schopen bojovat s Ferrari. Konkurenta vidí v Mercedesu. „Myslím si, že Ferrari tato trať vyhovuje o něco lépe než nám. Jsou opravdu silní na rovinkách, ale to není překvapení. Celý náš tým se snaží dělat to nejlepší, neočekávám, že je budu tento víkend schopen porazit. Věřím ale, že budeme hodně blízko Mercedesu, který na Ferrari překvapivě ztrácí.“

Nizozemce v tréninku postihly technické problémy a obě páteční jízdy musel absolvovat se sníženým výkonem pohonné jednotky. „Dnešek nebyl dobrý, protože jsme museli snížit výkon mého motoru ve srovnání s normálním režimem, který používáme v pátek. Moje pohonná jednotka, kterou jsme dnes použili, byla starší. Zítra použije novou a uvidíme,“ říká Verstappen.

Diskuse k článku

Napsat komentář