Albon chce, aby Williams obětoval příští rok

Alex Albon věří, že pro úspěšný vstup do nové éry pravidel bude třeba obětovat příští sezónu.

Štítky: Alex Albon F1 2026 Williams Zveřejněno 20. 06 2024 — Dominik Kovář

Alex Albon je jedním z pilotů, kteří mají o své budoucnosti na příští dvě sezóny vystaráno. Pokračovat bude ve Williamsu, se kterým také vstoupí do nové éry pravidel od roku 2026. O Albona byl zájem i z jiných týmů, ale šéf Williamsu James Vowles přesvědčil thajského závodníka o tom zúčastnit se dlouhodobém projektu s týmem z Grove.

S dlouhodobou vizí je Albon připraven obětovat výsledky v následujících měsících, aby na tom byl Williams od roku 2026 co nejlépe. “Je to částečně dané dlouhodobou smlouvou, když nejste zaměřeni na krátké období. Nechcete krátkodobý úspěch, pokud vám to později přinese bolest. Jako tým musíme myslet na budoucnost, pokud chceme patřit na špici,” řekl Albon.

“Pokud chceme být na špici, stále existují věci, které pro to musíme udělat a jsou to velké změny, které vyžadují čas. Pokud jde o vývoj, je stále důležitý, protože předpisy se v příštím roce nemění. Takže cokoli získáte v letošním roce, přesunete do roku příštího.”

V aktuální chvíli je obrázek Williamsu víceméně stejný jako v několika posledních měsících. Alex Albon zuby nehty bojuje v závodech o bodovanou desítku, zatímco Logan Sargeant jeho tempu nestíhá. Zatím má v roce 2024 Williams dva body díky devátému místu Albona v Monaku, v šampionátu týmu je na předposlední příčce.

Dny Logana Sergeanta se zdají být sečteny. Doplní Albona v příštím roce Carlos Sainz, Valtteri Bottas, Liam Lawson nebo snad již letos talentovaný Kimi Antonelli?