Albon byl před víkendem nervózní. Horner chválí jeho úžasnou jízdu

Alexander Albon před Velkou cenou Belgie nahradil Pierra Gaslyho, který se přesunul zpět do Toro Rosso. První závod v týmu Red Bull pro Thajce dopadl výborně. Pilot se dokázal probojovat ze sedmnácté pozice na celkové páté místo.

Štítky: Alexander Albon Christian Horner GP Belgie Zveřejněno 2. 09 2019 — Lukáš Podstata

„Je to úžasný výsledek, začali jsme výborně. Závod jsem si opravdu užil,“ hodnotí Albon. „V pátek jsem byl celkem nervózní, ale pokud by mi někdo řekl, že skončím v neděli pátý, byl bych šťastný. Po takovém výsledku se cítím klidnější a uvolněnější,“ dodává rodák z Londýna.

Albon se v prvním stintu trápil ve středu pole, to bylo způsobeno především jeho strategií po penalizacích a startu z hloubi pole. Po zastávce v boxech ale Thajec značně zrychlil a dokázal překonat spoustu soupeřů. Nejkrásnější momenty byly určitě předjížděcí manévy na Daniela Ricciarda v zatáčce číslo jedenáct a na Sergia Péreze na rovince Kemmel.

Na nového pilota v týmu Red Bull měl šéf stáje Christian Horner jen slova chvály. „Byl jsem ohromen výkonem, který Alex předvedl tento víkend. Ukázal nám úžasnou jízdu, když startoval ze sedmnáctého místa a dokázal skončit pátý. V první části byl celkem opatrný, ale ve druhém stintu ukázal svoji rychlost a povedlo se mu předjet několik soupeřů,“ hodnotí výkon Albona Horner.

Diskuse k článku

Napsat komentář