Akademie týmu Alpine nemá moc prostoru, kam umístit své juniory

Přeměna Renaultu do stáje Alpine, což je divize sportovních vozů francouzské automobilky, se blíží ke konci. Jednou z posledních změn bylo ohlášení nové jezdecké akademie, která nahradila dřívější program Renaultu. Spolu s tím ale Alpinu vyvstal závažný problém.

Štítky: Alpine Renault Zveřejněno 14. 02 2021 — Lukáš Štěrovský

Pod Alpine budou spadat piloti F2 Christian Lundgaard, Guanyu Zhou a loňský šampion F3 Oscar Piastri. Sestavu doplní ještě Caio Collet a Victor Martins z formule 3. „Tři naši přední piloti v F2 jsou v různých fázích; Zhou pojede třetí rok, Christian druhý a Oscar je nováček,“ objasňuje šéf jezdecké akademie Alpinu Mia Sharizman.

„Je tedy potřeba k nim přistupovat lehce odlišně, trochu jinak plánovat. Je to trochu jako u Ferrari poslední rok. Máme plán A a plán B. Myslím, že to pro nás dopadne dobře a zvládneme dostat tři naše jezdce tam, kam se dostat chtějí.“

Sharizman tím naráží na postup do formule 1, což je ale pro Alpine poněkud problematická otázka. Fernando Alonso má smlouvu na dva roky, Estebanu Oconovi vyprší kontrakt letos, lze ale očekávat jeho prodloužení. Jenže vyjma svého týmu Alpine nemá moc prostoru, kam by členy juniorské akademie umístil.

Renault hledá odběratele motorů. Nevyšla Alfa Romeo, oslovil Williams

Zatímco Ferrari může svým jezdcům zajistit v týmu Alfa Romeo nebo Haas, Mercedes zase spolupracuje s Williamsem, Alpine (Renault) po rozvázání vztahu s McLarenem zůstává jedinou automobilkou bez sesterského týmu.

„Samozřejmě to naši práci neusnadňuje,“ uvědomuje si šéf nově založené akademie. I proto se Alpine snaží co nejdříve dohodnout na spolupráci s jinými týmy. „Je tu ale něco, co jsme zjistili. I bez pohonné jednotky nebo jiných konexí může existovat spolupráce mezi dvěma týmy. Nebudu teď ale víc prozrazovat.

Mimo to se soustředíme na to, co máme, tedy na dvě závodní sedačky a akademii a nástroje, které jsou k dispozici. Samozřejmě bude naší prioritou dostat jezdce do týmu Alpine. Ale věříme, že existuje prostor pro spolupráci s dalšími týmy, nehledě na jejich pohonnou jednotku,“ dodává Mia Sharizman.

Oficiálně: Místo Renaultu Alpine F1 Team. Kdo je Alpine?