Adrian Newey v F1 nekončí. “Chybělo by mi to.”

Newey bude i letos jezdit s Red Bullem na některé závody F1, ale před svým odchodem ze společnosti se soustředí především na projekt hyperautomobilu RB17.

Štítky: Adrian Newey Zveřejněno 16. 05 2024 — GPF1.cz

Newey však přiznal, že ví, že by mu chyběl soutěžní aspekt, kdyby z F1 odešel úplně.

“Na automobilových závodech je skvělé to, že mohou být velmi bolestivé, ale zhruba každé dva týdny víte, jak si vedete,” řekl. “Myslím, že právě tato zpětná vazba celou věc oživuje. A myslím, že jsem si na to za ty roky zvykl, a vím, že kdybych to nedělal, chybělo by mi to. Mám začít znovu, nebo si užít svou jachtu a odplout do západu slunce?” zeptal se řečnicky.

Potvrzení jeho odchodu z Red Bullu přišlo těsně před Velkou cenou Miami na začátku tohoto měsíce, což pro Neweyho znamenalo zvláštní víkend.

“Samotná Velká cena Miami byla zvláštní, protože jsem tam byl, byl jsem tam ve funkci stratéga na boxové zídce, ale nebyl jsem zapojen do žádného z inženýrských rozhodnutí ani do žádné z inženýrských schůzek,” dodal. “Byl jsem jenom prezentován tisku. Upřímně řečeno, nikdy jsem si nemyslel, že to bude velká novinka, nikdy jsem o tom nepřemýšlel.

Když se to objevilo ve všech novinách a v televizi, byl to pro mě skoro šok.”

Pětašedesátiletý Newey by se rád věnoval dalšímu projektu F1, přestože jeho odchod do důchodu také připadal v úvahu.

“Kdybyste se mě před 15 lety zeptali, jestli bych v 65 letech vážně uvažoval o změně týmu, odchodu někam jinam a dalších čtyřech nebo pěti letech, řekl bych vám, že jste se úplně zbláznili,” řekl Newey. “Chtěl jsem pracovat v automobilových závodech jako konstruktér od svých osmi nebo deseti let. Měl jsem to štěstí, že se mi podařilo tuto ambici naplnit, že jsem dostal první práci a od té doby se věnuji automobilovým závodům. Každý den byl jen bonus. Prostě miluji to, co dělám.

Teď si dám trochu volna. Jak řekl Forrest Gump na konci svého dlouhého běhu, cítím se teď trochu unavený. Ale někdy se do toho asi zase pustím.”