Šéf Renaultu: Haas a Hülkenberg? Nesmysl

Šéf týmu Renault Cyril Abiteboul je rád, že se Nico Hülkenberg nestane v příští sezoně pilotem Haasu. Podle něj nemá americký tým konkurenceschopný monopost, který by německému pilotovi zajistil úspěch.

Štítky: Cyril Abiteboul Nico Hülkenberg Zveřejněno 9. 10 2019 — Lukáš Podstata

Není příliš jasné, jak pokročilé bylo jednání mezi Nicem Hülkenbergem a americkým týmem Haas, ale Abiteboul pochybuje, že spojení Hülkenberg/Haas by bylo moudré rozhodnutí. „Musíte se především dívat, v jaké fázi je Nicova kariéra,“ řekl šéf Renaultu pro deník Championat.

„Víte, Nico není to ten typ člověka, který chce být ve formuli 1 jen proto, že je to formule 1. Tento seriál je pro něj velmi důležitý a nechce být jen do počtu. Cíle, kterých chce dosáhnout, jsou pro něj velmi důležité. Věřím, že Nico je natolik zkušený, aby pochopil, že není příliš pravděpodobné dosáhnout v Haasu těchto cílů. Samozřejmě ale nechci být vůči americkému týmu nějak neuctivý,“ obhajuje se Abiteboul.

Poslední sedačky jsou aktuálně volné pouze u týmu Williams a Alfa Romeo. V posledních dnech však sám německý závodník přiznal, že jedná o možném angažmá právě s Alfou Romeo, kde by mohl nahradit Antonia Giovinazziho.

Diskuse k článku

Napsat komentář