A co s tím mám jako dělat? Odráží Verstappen kritiku za dominanci

Max Verstappen Formuli 1 naprosto dominuje. Není tak divu, že se ozývají hlasy kritiků o nudě a předvídatelnosti. Verstappen si z toho ale těžkou hlavu nedělá.

Štítky: Max Verstappen Zveřejněno 6. 09 2023 — Petr Horák

Formule 1 je jednoduchý sport. 20 jezdců jezdí dvě hodiny dokolečka a nakonec vždy vyhraje Max Verstappen. Tak by se dal parafrázovat slavný výrok Garyho Linekera o fotbale a Němcích.

Už deset závodů za sebou mělo stejného vítěze, celkově pak dvanáct ze čtrnácti letos odjetých velkých cen. I díky tomu si Max Verstappen užívá ohromného náskoku 145 bodů na týmového kolegu Sergia Péreze a jen čeká na matematické potvrzení třetího titulu mistra světa, o kterém už dlouho nikdo nepochybuje.

Není se čemu divit, že se na nizozemského pilota Red Bullu snáší kritika. Buď že za úspěchy může převážně jeho auto, nebo že taková dominance jednoho jezdce je prostě nudná.

KOLO na KOLO ŽIVĚ – POSLEDNÍ VSTUPENKY do Ostravy zde

Max Verstappen o svých kriticích řekl: “Oni nedokáží ocenit dominanci nebo zkrátka jen lidi, kteří odvádí svou práci. Není to ve Formuli 1 nic nového a já s takovými komentáři moc dělat nemůžu. Vadí mi to? Ne. Asi by bylo horší, kdyby se bavili o jiných věcech. Já si užívám, co dělám, a doufám, že to ještě nějakou chvíli budu moct dělat. Nechci s tím přestat. Myslím, že můžu vyhrát každý závod.”

Fernando Alonso si myslí, že například za své vítězství na domácím Zandvoortu nedostal Verstappen dostatečné uznání. Max ale tvrdí, že o nějaké uznání mu nejde.

“Není to o uznání od ostatních, protože já vím, jak těžké je takových úspěchů dosáhnout. Kdyby to bylo snadné, víc jezdců by vyhrálo deset závodů v řadě, povedlo by se to více týmům, ale nepovedlo. Pro nás to taky nebylo jednoznačné. Třeba v Zandvoortu se mohlo pokazit spoustu věcí, ale my jsme je všechny zvládli skvěle,” vysvětlil brzy trojnásobný mistr světa.