Mercedes v kvalifikaci nerespektoval Hamiltonova přání. Pomohlo to Bottasovi

V kvalifikaci na GP Monaka se Mercedes rozhodl pro jiný způsob zahřívání pneumatik, což nakonec pomohlo Bottasovi. Hamilton s rozhodnutím spokojen nebyl.

Štítky: GP Monaka Lewis Hamilton Mercedes Zveřejněno 22. 05 2021 — Vašek Štěpánek

„Nejprve chci, aby se naši piloti vyjádřili. Když v kvalifikaci obsadíte sedmé místo, víte, že je prakticky s víkendem konec, a díky tomu dochází k velké frustraci. Když vaše rozhořčení poté ventilujete, je to podle mě v pořádku.

Když uděláme chybu, jsme schopni o tom mluvit a následně se soukromě i veřejně omluvit. To z nás v minulosti udělalo mistry světa. Ve čtvrtek ráno jsme mluvili o jednom konkrétním aspektu ohřívání pneumatik. Večer jsme se však mohli vydat jiným směrem, o který měl Lewis zájem, to jsme ale neudělali,“ vysvětlil Wolff.

Změna nastavení nakonec pomohla Valtterimu Bottasovi. Během letošní GP Emilia Romagna a loňském závodě v Istanbulu byl finský pilot kvůli těmto změnám ve značné nevýhodě.

Šéf Mercedesu také uvedl, že se Hamilton v Monaku dostal do začarovaného kruhu. Bottas v první části kvalifikace zajel kolo, které bylo na podobné úrovni, jaké v Q3 zajel vítěz Charles Leclerc. V závěrečné části mohl Bottas podle Wolffa pomýšlet i na Pole position.

„V kvalifikaci byla auta identická. Důležité ale je, jaký je váš poslední trénink před kvalifikací, protože se na ni pak lépe připravíte. Valtteri se s vozem dokázal vyrovnat vcelku rychle. Pokud si ale v autě nejste jisti, tak váš výkon upadá, a to se stalo s Lewisem,“ popisuje šéf Mercedesu.