8 historických rekordů, které letos mohou padnout

Většina fanoušků se již pomalu soustředí na sezonu 2021 a nová pravidla, která by mohla zásadně zamíchat pořadím. Sezona 2020 však může být stejně vzrušující, a to především kvůli rekordům, které mohou být překonány.

Štítky: 2020 Zveřejněno 9. 01 2020 — Lukáš Podstata

Mercedes bude v příští sezoně znovu obhajovat prvenství v Poháru konstruktérů a pokud dokáže znovu získat titul, osamostatní se německý tým v celkovém počtu získaných titulů v řadě. Zatím jich má na kontě šest, tedy stejně jako Ferrari v roce 2004.

Dále bude Lewis Hamilton útočit na rekord Michaela Schumachera v celkovém počtu vítězství v jednotlivých Grand Prix. Hamiltona od překonání legendárního „Schumiho“ dělí pouze sedm výher a je pravděpodobné, že tento rekord překoná, protože od sezony 2013 dokázal Brit vyhrát v každé sezoně minimálně devět závodů.

Pokud se podaří Red Bullu a Ferrari vyrovnat Mercedesu, může dojít k velmi zajímavému souboji. Max Verstappen i Charles Leclerc jsou totiž ve věku, kdy by mohl jeden z nich získat titul mistra světa jako nejmladší v historii. Tento rekord má aktuálně v rukou Leclercův týmový kolega Sebastian Vettel, který se nejmladším mistrem světa stal v sezoně 2010 ve věku 23 let a 134 dní.

Lewis Hamilton bude bojovat i o další čtyři rekordy. Jedním z nich je počet umístění na stupních vítězů, kdy se Brit pokusí znovu překonat Michaela Schumachera. Němec dokázal na jednom ze třech stupínků stát celkem 155krát a Hamilton na legendu ztrácí pouhá čtyři pódiová umístění. Je tedy znovu velmi pravděpodobné, že tento rekord bude překonán.

Dále bude Hamilton usilovat o nejvíce pole position ve stejné Grand Prix. K prolomení tohoto rekordu může dojít hned na startu sezony během Velké ceny Austrálie, kde by to pro pilota Mercedesu mohl být případný 9. start z prvního místa na tamním okruhu.

Pilot Mercedesu je na tom stejně jako legendární Ayrton Senna, co se týče vyhraných závodů, ve kterých vedl od startu až do cíle (19).

O další rekord se bude společně s Hamiltonem snažit i Kimi Räikkönen. Oba piloti budou usilovat o překonání Schumachera v počtu závodů dokončených na bodech. Schumacher jich zvládl celkem 221, ovšem Hamilton a Räikkönen jsou pouze osm závodů za legendou.

Räikkönen bude dále usilovat i o rekord v počtu absolvovaných GP. Fin hodlá překonat Rubense Barrichella, který startoval do 322 GP. Räikkönen má na kontě 312 závodů a pokud odjede celou následující sezonu, tak tento rekord bude překonán.

Zkrátka se je, na co těšit!

Diskuse k článku

Napsat komentář