5 důvodů, proč se těšit na Velkou cenu Štýrska

Po nečekaně dobrém závodu ve Francii fanoušci s očekáváním vzhlíží ke Grand Prix Štýrska. Závod v Rakousku totiž na rozdíl od toho na Paul Ricardu totiž obvykle produkuje zajímavou podívanou…

Štítky: GP Štýrska Red Bull Ring Zveřejněno 24. 06 2021 — Lukáš Štěrovský

1. dramatické závodění

Okruh v Rakousku je jedním z těch, které dokážou nabídnout těsné bitvy kolo na kolo a předjížděcí manévry na poslední chvíli, s čímž se pojí překvapivé výsledky. Však stačí vzpomenout na úvodní závody loňské sezony a kontakt mezi Lewisem Hamiltonem a Alexem Albonem, překvapivé stupně vítězů Charlese Leclerka či stíhací jízdu Landa Norrise… Aby toho nebylo málo, tak během celého víkendu hrozí dešťové přeháňky!

2. souboj titánů

Bitva o titul mezi dvěma týmy, to tu už dlouho nebylo! A přesně to si fanoušci užívají letos dosyta, Red Bull a Mercedes si na dráze nedarují ani centimetr. Přesto se zdá, že výhoda je poslední dobou na straně Rudých býků: Verstappen vyhrál v Monaku a Francii, Pérez v Baku. Ustojí stáj pozici favorita i na domácím okruhu, na němž se navíc pojede hned dvakrát v řadě?

3. Ferrari

V Monaku a Baku získala italská stáj dvě po sobě jdoucí pole position. Ve Francii se naopak kvůli nadměrnému opotřebení pneumatik (tým prý trápí úzké provozní okno, ve kterém je potřeba gumy držet) trápila, proto je velkou záhadou, jaká bude forma Scuderia v Rakousku. Na Red Bull Ringu není tolik dlouhých a rychlých zatáček, které zatěžují gumy, a – jak už bylo řečeno – vloni tam Leclerc zajel pódium i s podstatně slabším autem. Nic tedy není nemožné!

4. kvalifikace

Pokud Ferrari dokáže vyřešit své trable s produkty Pirelli, mohli bychom být svědky souboje hned tří týmů o první místo na startu. A možná i více: Sem tam totiž dokážou pozlobit i středopolaři. Vzpomeňte na výborný výkon Norrise s McLarenem v Imole, slušnou rychlost má i AlphaTauri v podání Gaslyho, zlepšení v kvalifikacích vykazuje i Alpine…

5. outsideři

Zatímco úvod roku strávily týmy Williams a Haas jednoznačně na chvostu pole, ve Francii se jim začalo blýskat na lepší časy. George Russell si dojel pro nejlepší umístění sezony, a to 12. místo. Mick Schumacher se zase kvalifikoval do druhé části vyřazovacích bojů na 15. příčce, přestože havaroval a v kvalifikaci nemohl pokračovat (a v závodě se propadl na předposlední místo). S trochou štěstí by se ale aspoň jeden z outsiderů mohl v Rakousku ukázat v dobrém světle.