3. trénink: Vettel na čele, Hamiltonovi selhaly brzdy

Lewise Hamiltona v Rakousku trápí technika. Po výměně převodovky, za kterou dostal penalizaci pěti míst na startu, ho v závěru třetího tréninky zradily brzdy na jeho mercedesu. Brit ale i tak skončil na druhém místě.

Štítky: GP Rakouska výsledky Zveřejněno 8. 07 2017 — Lukáš Štěrovský

Problémy hned v úvodu zaznamenal Carlos Sainz, který zastavil hned po výjezdu z boxů. První rychlé pokusy byly zkompletovány až v polovině třetího tréninku. Do vedení se dostalo duo Mercedesu, a to v pořadí Bottas – Hamilton.

Vzápětí se ale do čela dostal Sebastian Vettel. Dobrou práci odvedli mechanici Toro Rosso, kteří dokázali dostat Carlose Sainze zpět na dráhu. Lewis Hamilton dokázal zrychlit a posunout se na první místo.

Sebastian Vettel byl sice v prvních dvou sektorech rychlejší, ale ve třetí části okruhu buď chyboval, nebo se mu do cesty připletl jiný jezdec. Němec nakonec přesto získal první příčku. A to na úkor Hamiltona, kterému v samém závěru v nájezdu do třetí zatáčky selhaly brzdy na pravém předním kole. Brit se i přes velké probrzdění dokázal nakonec vrátit svépomocí do boxů.

Výsledky 3. tréninku na GP Rakouska:

Diskuse k článku

Napsat komentář