3. trénink: Verstappen nejrychlejší, těsně porazil Vettela a Hamiltona

Těsné výsledky na čele, McLaren v popředí a spousta kontaktů se zdmi – tak by se dal ve zkratce shrnout závěrečný trénink na Velkou cenu v ulicích Singapuru, kterou stejně jako obě páteční jízdy ovládl Red Bull. Tentokrát byl však rychlejším pilotem Max Verstappen.

Štítky: GP Singapuru výsledky Zveřejněno 16. 09 2017 — Lukáš Štěrovský

Toho ale potkaly potíže v samém závěru tréninku, když Nizozemec do vysílačky hlásil potíže s řazením. Po zajetí do garáže se ale ještě stihl vrátit na trať, a tak lze předpokládat, že technika se u Red Bullu nakonec umoudřila.

Ricciardo, který dominoval pátečním jízdám, obsadil až šesté místo poté, co se v rychlém pokusu opřel do bariéry a jen se štěstím vyvázl bez výraznějšího poškození vozu. Kontaktu se singapurskými zdmi se nevyhnuli ani ostatní jezdci (nejen) ze špičky startovního pole, často se tak dělo v případě Sebastiana Vettela. Problémy s přilnavostí svého mercedesu hlásil v úvodu Valtteri Bottas.

Největší chybu ale vyrobil Marcus Ericsson, který se po polovině tréninku roztočil a zadní část svého vozu poslal do zdi. Trosky na trati znamenaly vyvěšení červených vlajek a menší přerušení. Třetí trénink nakonec ovládl Max Verstappena, avšak jen těsně před Sebastianem Vettelem a Lewisem Hamiltonem. Překvapivě vysoko se pohybovaly oba vozy McLarenu.

Výsledky 3. tréninku na GP Singapuru:

DJ1ziVfWsAASG7M

Diskuse k článku

Napsat komentář