3. trénink: Ferrari s přehledem před Mercedesem

Závěrečné tréninkové jízdy na GP Číny se již uskutečnily a silnou formu v nich potvrdilo Ferrari, které obsadilo čelní pozice. Mercedes zaostal okolo půl sekundy.

Štítky: GP Číny výsledky Zveřejněno 8. 04 2017 — Josef Nekvinda

Počasí v okolí šanghajského okruhu se po včerejší, až katastrofální situaci umoudřilo a sobotní program začal bez průtahů. Týmy se následkem nemožnosti vyjet prakticky v předchozích dvou trénincích snažili před kvalifikačními jízdami najet maximální počet kol. A bylo to znát. Na dráze proto bylo po celý čas závěrečného tréninku velmi rušno. Až na drobná zaváhání některých pilotů se nicméně třetí tréninkový segment obešel bez jakýchkoli problémů.

Zhruba v polovině jízd se na čele výsledkové listiny usadily vozy Ferrari a své pozice si oba jezdci Scuderie udrželi až do samotného závěru. Ferrari tak zatím stvrzuje své silné postavení na počátku sezony i v Číně.

Hned za rudými vozy se umístili mercedesy – tím rychlejším byl tentokrát Valtteri Bottas, který nejprve přišel o své T-křídlo na začátku tréninku. Za nejrychlejším časem Sebastiana Vettela zaostal o čtyři desetiny sekundy. Lewis Hamilton na čtvrtém místě ztratil další desetinu, v rychlém kole ale předvedl chybku, která ho stála nemalý čas. Nejrychlejší ze zbytku pak byl Felipe Massa. Red Bully obsadily pozice šest a sedm. Naopak chmurné jsou výsledky McLarenu – Fernando Alonso sedmnáctý, Stoffel Vandoorne devatenáctý.

Pro nadcházející kvalifikaci by měl charakter počasí setrvat v podobě, jaké panovalo v průběhu tohoto tréninku. Tedy odjet by se měla za sucha, nicméně pro zítřejší závod bude s 90procentní jistotou opět pršet.

Výsledky 3. tréninku GP Číny:

C83a-uAXgAADZHz.jpg-large

Diskuse k článku

Napsat komentář