3. trénink: Ferrari stále před Mercedesem

Měřené tréninky na Grand Prix Ruska jsou minulostí. Nejlépe se v nim dařilo jezdcům Ferrari, kteří dokázali porazit oba mercedesy. Vozy německé stáje se trápí hlavně v posledním sektoru, kde pravidelně ztrácely několik desetin na Scuderii.

Štítky: GP Ruska výsledky Zveřejněno 29. 04 2017 — Lukáš Štěrovský

První drama ve třetím tréninku připravil fanouškům domácí Daniil Kvjat, který se po necelých patnácti minutách roztočil v 15. zatáčce, naštěstí pro něj ale mohl bez úhony pokračovat dál. Po prvních výjezdech se ustálilo pořadí Vettel, Räikkönen, Bottas, Hamilton. S větším odstupem za první čtveřicí pak byli oba jezdci Red Bullu, přičemž lepším z nich byl Daniel Ricciardo.

Prakticky všichni jezdci na špici jezdili s ultra-měkkou sadou, okruh ale ani dnes nenabízel moc přilnavosti a piloti měli plné ruce práce s tím, aby vozy udrželi na trati. Brzy poté se do čela vyšvihl Lewis Hamilton před Vettela a Bottase. Fin vzápětí zajel nejrychlejší čas, ale hlavní rozuzlení mělo teprve přijít.

Lewis Hamilton měl rozjeté nejrychlejší kolo, jenže chyboval. Posléze se podařilo Räikkönenovi přeskočit oba Stříbrné šípy, ale jen do doby, než zajel dosavadní nejrychlejší čas víkendu Sebastian Vettel. Problémy postihly týmy s pohonnou jednotkou Renault. Ricciardo zastavil na dráze a celý systém musel restartovat. Palmer neodjezdil dokonce vůbec nic, navíc bude potřebovat nový agregát.

Výsledky 3. tréninku na GP Ruska:
C-kniuyXcAQiNz0

Diskuse k článku

Napsat komentář