3. trénink: Ferrari poprvé před Mercedesem

Zatímco pátek GP Španělska byl v režii Mercedesu, sobotu na okruhu Catalunya začalo nejlépe Ferrari, které vyhrálo třetí trénink. Lepším z dvojice pilotů byl Kimi Räikkönen.

Štítky: GP Španělska výsledky Zveřejněno 13. 05 2017 — Lukáš Štěrovský

Ještě před začátkem třetího tréninku zaznamenal problém Valtteri Bottas. Jeho mechanici totiž v noci museli kvůli problému s elektronikou rozebrat pohonnou jednotku. Při jejím skládání však zjistili únik vody a museli tak nasadit agregát, se kterým Fin jel první čtyři závody. Bottas se nakonec v závěru přece jen na trať podíval.

Po prvních výjezdech na tvrdší sadě dominovalo Ferrari, když Räikkönen vedl před Vettelem. Svým úvodním rychlým kolem se posléze na druhé místo zařadil Hamilton. V polovině tréninku se na třetí příčku vyšvihl Verstappen.

Dvacet minut před koncem přišly ke slovu nejměkčí pneumatiky a kvalifikační simulace. Räikkönen zrychlil o více než dvě vteřiny. Na Finův čas nestačili Vettel s Hamiltonem, kteří se zařadili na druhé, respektive třetí místo.

V poslední desetiminutovce zůstal stát na konci boxové uličky Sebastian Vettel a mechanici Ferrari jej museli zatlačit zpět do garáže. Bottas nakonec stihl zajet měřený čas stačící na čtvrté místo. Pátá a šestá příčka připadla Red Bullu.

Výsledky 3. tréninku na GP Španělska:
Screenshot_2017-05-13-12-05-21

Diskuse k článku

Napsat komentář