3. trénink: Ferrari na čele, mercedesy prozatím tempu nestačí

Závěrečné volné jízdy na Hungaroringu ovládlo Ferrari se Sebastianem Vettelem na čele. Valtteri Bottas byl rychlejším z dvojice Mercedesu. Vítěze předchozích dvou tréninků postihly problémy.

Štítky: GP Maďarska výsledky Zveřejněno 29. 07 2017 — Josef Nekvinda

Generálku na odpolední kvalifikaci obecně nejlépe zvládlo Ferrari. Sebastian Vettel společně s Kimim Räikkönenem si totiž připsali nejrychlejší časy, přičemž přepisovali historické rekordy místního okruhu. Mercedesy ztratily téměř sekundu na vítězného Vettela. Rychlejším z této dvojice jezdců byl Valtteri Bottas.

Vítěz prvních dvou tréninkových sekcí, Daniel Ricciardo, se na dráhu vydal až s půlhodinovým zpožděním. Nestalo se tak pro nějaké problémy s pohonnou jednotkou, nýbrž za účelem ji pošetřit. Jeho red bull nicméně po pouhých pěti minutách pobytu na trati nakonec i tak vypověděl službu – důvodem se ukázalo převodové ústrojí. Jeho kolega Max Verstappen segment dokončil jako pátý nejrychlejší.

Náznaky příslibu v podobě šestého a devátého místa zaznamenali jezdci týmu McLaren-Honda. Pro Fernanda Alonsa, který dnes slaví 36. narozeniny, příjemná vzpruha pro kvalifikaci. Po skvělém výkonu v Silverstone se v dobrém světle i dnes ukazoval Nico Hülkenberg.

Felipe Massa byl i dnes sužován nepříjemnostmi spojenými s jeho virózou, a tak sílí spekulace o tom, že jej nahradí rezervní pilot, bývalý jezdec Force Indie a komentátor Sky Sport Paul di Resta. Vzhledem k tom, že se Brazilec nebyl schopen plně zúčastnit poslední tréninkové sekce tyto šance rostou. Navíc na jeho voze už se začaly měnit pedály, což by rovněž tuto změnu na jezdeckém postu indikovalo.

Výsledky 3. tréninku na GP Maďarska:

Diskuse k článku

Napsat komentář