3/5 Smutné osudy: Příběh Campos

V roce 2009 FIA otevřela startovní listinu novým týmům ve stínu vyděračského přístupu automobilek. Některá uskupení rozličné struktury toho využila, ale jak ukazují díly našeho seriálu Smutné osudy, neudělala zrovna díru do světa F1.

Štítky: Adrián Campos FIA Zveřejněno 28. 08 2019 — Tomáš Richtr

Tým Campos se do šampionátu F1 přihlásil pod vedením bývalého pilota F1 Adriána Campose a za spolupráce se společností Meta Image Enriqua Rodrígueze. (Odtud jméno Campos Meta.) Pod tímto jménem do F1 tým ale nenastoupil. Sice stihl ještě potvrdit Bruna Sennu jako jednoho ze svých pilotů, ale v prosinci téhož roku vyšly najevo finanční problémy Camposovy stáje.

A to vše po zevrubné aplikaci procesu Due diligence (anglicky náležitá pečlivost nebo náležitá opatrnost) ze strany FIA. Jinými slovy: po důkladném ověření finanční solidnosti.

V únoru 2010 kontrolu nad týmem Campos převzal španělský podnikatel José Ramón Carabante a šéfem týmu se stal Colin Kolles. Ano, ten stejný Colin Kolles, který v zastoupení ‚nového majitele‘ do pátku 24. října 2014 šéfoval Caterhamu. Tým dostal nové jméno: Hispania Racing (HRT) a český závodník Jan Charouz za něj nastoupil do úvodního pátečního tréninku GP Brazílie 2011. Stal se po Tomášovi Engem druhým Čechem s oficiální účastí v Grand Prix víkendu.

V listopadu 2011 Colina Kollese vystřídal Luis Pérez-Sala. V únoru 2012 tým oznámil přesun své základny do španělského Madridu. Na začátku sezony 2012 HRT neprošlo povinnými nárazovými testy a následně se ani nekvalifikovalo do GP Austrálie.

V listopadu 2012 bylo HRT nabídnuto k prodeji, ale nový kupec se nenašel před uzávěrkou soupisky na rok 2013. HRT, původně Campos, tiše zmizelo ze světa.

Diskuse k článku

Napsat komentář