2. trénink: Ferrari vrací úder, Räikkönen nejrychlejší

Oproti prvnímu tréninku, kterému dominoval Lewis Hamilton, se v odpoledních jízdách nejvíce dařilo Kimimu Räikkönenovi na Ferrari. Ten se jako jediný dostal pod hranici minuty a třinácti vteřin.

Štítky: GP Kanady výsledky Zveřejněno 9. 06 2017 — Lukáš Štěrovský

I druhý měřený trénink v Kanadě přinesl nadměrné množství jezdeckých chyb. Na různých místech okruhu chybovali Grosjean (ten se roztočil celkem třikrát), Vettel (dva smyky), Bottas, Verstappen, Vandoorne a Kvjat. Oblíbené destinace k chybám byly hlavně úvodní/závěrečná šikana a výjezd z šesté zatáčky.

Po prvních výjezdech vedl Hamilton před Räikkönenem, Bottasem a Vettelem. Po nasazení nejměkčích sad zajel nejrychlejší kolo Räikkönen, druhý byl Hamilton, třetí Vettel a čtvrtý Bottas. Dvacet minut před koncem nejprve hlásil problémy s motorem Daniel Ricciardo, načež kvůli převodovce musel svůj red bull zastavit Max Verstappen, což vedlo k červeným vlajkám.

V závěrečných minutách už výsledky změn nedostály – i kvůli tomu, že většina jezdců zkoušela výjezdy s těžšími vozy a závodní simulace. V první šikaně se ještě stihli roztočit Pérez a Kvjat.

Výsledky 2. tréninku na GP Kanady:

Diskuse k článku

Napsat komentář