2. trénink: Ferrari ani Mercedes nestíhá tempu Verstappena

Ani ve druhém pátečním tréninku nenašel tým Red Bull přemožitele. Vyhrál jej Max Verstappen před Valtteri Bottasem a Danielem Ricciardem. Avšak Nizozemec v úplném závěru havaroval.

Štítky: GP Ázerbájdžánu výsledky Zveřejněno 23. 06 2017 — Josef Nekvinda

Druhý trénink se nesl ve znamení snížení časů na kolo, nicméně také ve znamení výletů mimo trať. Nelze snad ani jmenovitě vyjádřit, kdo všechno se ocitl za vymezeným prostorem dráhy. Za něho se totiž dostali téměř všichni. Před polovinou tréninku na chvíli došlo i na režim virtuálního safety caru, o který se svým opřením o zeď postaral Daniil Kvjat z Toro Rosso. Incident nebyl nikterak vážný, avšak došlo k poškození jedné z reklam na zdi, jejíž kusy se povalovaly na trati a představovaly potenciální riziko.

Krátce poté, co se tréninkové jízdy přehouply do své druhé poloviny, havaroval Jolyon Palmer. Osudnou se mu stal nájezd do zatáčky číslo osm a vyvěšeny musely být červené vlajky. Ani po výměně komponent na motorech Honda se nepodařilo Fernandu Alonsovi odjet celý segment. Velmi naštvaně proto opouštěl svůj nepojízdný vůz. Třicet sekund před koncem tréninku pak v nájezdu do první zatáčky havaroval i Max Verstappen.

Z pohledu časů na tom byl nejlépe opět tým Red Bull. Ten obsadil první a třetí příčku, přičemž v čele se znovu objevil mladší z dvojice jezdců této stáje. Mezi ně se pak dokázal vklínit Valtteri Bottas. Druhý Mercedes pilotovaný Lewisem Hamiltonem se umístil až na desátém místě. To naopak Ferrari oproti prvním jízdám zaznamenalo na kluzké trati v Baku zlepšení a obsadilo čtvrtou a pátou příčku. Za zmínku stojí rozhodně i šestá pozice, na níž se objevil nováček Lance Stroll. Toto pořadí pak určila již první polovina tréninku.

Výsledky 2. tréninku na GP Ázerbajdžánu:

Diskuse k článku

Napsat komentář