2/5 Smutné osudy: US F1

V roce 2009 FIA otevřela startovní listinu novým týmům ve stínu vyděračského přístupu automobilek. Některá uskupení rozličné struktury toho využila, ale jak ukazují díly našeho seriálu Smutné osudy, neudělala zrovna díru do světa F1.

Štítky: FIA USF1 Zveřejněno 28. 08 2019 — Tomáš Richtr

Technický ředitel týmu NASCAR Hass CNC Racing Ken Anderson a bývalý manažer Williamsu a McLarenu Peter Windsor, poté dlouhodobý žurnalista, stáli za projektem US F1, který musel být kvůli ochranné známce F1 před svým vstupem do soutěže přejmenován na US GP.

Zajímavé, že stejná podmínka se netýkala nového Haas F1 týmu, který nastoupil v sezoně 2016 a drží se dodnes. Ale i on zvažuje, jak dál.

V únoru 2010 US GP požádalo o absenci v úvodních čtyřech velkých cenách sezony. Stejný měsíc ředitel závodů Charlie Whiting navštívil základnu týmu v kalifornské Charlotte a o týden později bylo oznámeno, že tým není schopen zahájit sezonu.

Na začátku března byli propuštěni zaměstnanci a jen o den později FIA vyřadila tým ze soupisky 2011.

V červnu 2010 Světová rada motorsportu pokutovala US F1 tým částkou 309 tisíc eur za to, že nenastoupil do sezony, ačkoli byl přihlášen. Současně dostal zákaz se do soutěže v budoucnu přihlásit.

Diskuse k článku

Napsat komentář