18palcové pneumatiky jsou jen reklamní tah

Předseda jezdecké asociace GPDA a bývalý pilot F1 Alexander Wurz prozradil, že není nadšený z 18palcových pneumatik, které se na vozech objeví od roku 2021. Dá se očekávat, že jeho stanovisko sdílí i někteří jezdci.

Štítky: Alexander Wurz Pneumatiky Zveřejněno 29. 10 2019 — Lukáš Štěrovský

Podle Wurze jde totiž o více než sportovní rozhodnutí o krok komerční. „Povede to k nevyváženosti. Bude to znamenat 25 až 27 kilogramů váhy navíc pouze kvůli reklamě. Jezdci z toho nebudou nijak těžit,“ předesílá Wurz.

„Možná nová kola budou pro týmy lepší z hlediska aerodynamiky, ale takový argument nelze brát v potaz. Jsou o moc těžší a jejich jedinou výhodou je marketing,“ naráží předseda GPDA na fakt, že nové pneumatiky a kola se svými rozměry více přiblíží osobním vozům, což by mohlo řidiče zlákat ke koupi konkrétní značky.

„Já osobně jsem velmi zaměřen na celkové zlepšování vzhledu. Ale ať už na voze budou jakákoliv kola a pneumatiky, pokud je auto stylově navržené a závody jsou atraktivní, není to (kola a pneumatiky) položka, která ovlivňuje prodeje,“ uvědomuje si Alexander Wurz, mimo jiné velký zastánce Halo, na jehož zavedení se aktivně podílel.

Diskuse k článku

Napsat komentář