1. trénink: Nejrychlejší Ricciardo před Räikkönenem

Překvapivé výsledky nabídl první tréninku na Velkou cenu Maďarska. V něm nebylo vyjma zajímavého pořadí ani nouze o chyby jezdců – větší i menší.

Štítky: GP Maďarska výsledky Zveřejněno 28. 07 2017 — Lukáš Štěrovský

Pilot Red Bullu Ricciardo využil ke svému nejrychlejšímu kolu super-měkkou sadu pneumatik Pirelli. Druhý skončil Kimi Räikkönen, zatímco kolega Vettel se celý trénink potýkal s problémy s přetáčivostí a obsadil až šesté místo. Další aspirant na boj o titul, tedy Lewis Hamilton, byl třetí.

Nejrychleji začal Valtteri Bottas, kterého brzy překonal právě Hamilton, jenž se jako první dostal pod hodnotu 1:18 na kolo. Brita ale posléze přeskočil Ricciardo. Na Fina zbyla čtvrtá pozice. Dařilo se také pilotům McLarenu, kteří obsadili sedmé a osmé místo.

Naopak problémy měli jezdci Renaultu a Haasu. V úvodu tréninku havaroval v jedenácté zatáčce Antonio Giovinazzi, který jel s vozem Kevina Magnussena, což vedlo k vyvěšení červených vlajek. Lehký kontakt s bariérou po vyjetí z trati zaznamenal i Romain Grosjean.

Závěr tréninku pak přinesl znovu červené vlajky. Jolyon Palmer byl široký ve čtvrté zatáčce, po přejezdu obrubníku dostal defekt a přišel o přední křídlo.

Výsledky 1. tréninku na GP Maďarska:

Diskuse k článku

Napsat komentář