1. trénink na Monze pro Mercedes

Nejrychlejším mužem byl v prvním italském tréninku Lewis Hamilton před kolegou Valtterim Bottasem. Na třetím, potažmo čtvrtém místě skončili „domácí“ jezdci Vettel a Räikkönen.

Štítky: GP Itálie výsledky Zveřejněno 1. 09 2017 — Lukáš Štěrovský

Úvodní trénink nabídl solidní množství chyb, když závodníci měli největší problémy s trefením brzdného bodu v první šikaně, kterou několikrát museli takzvaně „střihnout“ rovně. Na okruh taky dopadlo pár dešťových kapek, přičemž šance na větší přeháňky hrozila prakticky po celou dobu jízd.

Nejlépe začal Bottas, kterého po nasazení super-měkké sady přeskočil Hamilton. Na dalších místech se srovnaly ferrari a red bully. Oba vozy rakouské stáje ale odstartují až ze chvostu roštu, a to kvůli penalizacím za výměnu částí pohonné jednotky – stejně je na tom i Fernando Alonso a Carlos Sainz. Právě posledně jmenovaný předvedl efektní hodiny v zatáčce č. 11.

Závěr tréninku, konkrétně posledních patnáct minut, opět poznamenalo silnější mrholení, což mělo za následek, že časy ani výsledky se už nezměnily. Nejlépe tak dopadl Mercedes před Ferrari a Red Bullem.

Výsledky 1. tréninku GP Itálie:

Diskuse k článku

Napsat komentář