1. trénink: Mercedes nejrychlejší, Ferrari ztrácí

Valtteri Bottas navázal v úvodním tréninku na GP Velké Británie na povedený výkon z Rakouska, když byl nejrychlejší z celého pole. Oproti tomu poněkud ztrácelo Ferrari.

Štítky: GP Velké Británie výsledky Zveřejněno 14. 07 2017 — Lukáš Štěrovský

Velkým tématem byl takzvaný Štít, který si na jedno zaváděcí kolo vyzkoušel Sebastian Vettel. Reakce na něj zatím neznáme, ale zbytek programu se Němci moc nepovedl, když vyrobil smyk v zatáčce Becketts a probrzdil si pneumatiky.

Na čele spolu bojovalo duo Mercedesu. Lewis Hamilton dokázal překonat kolegu Valtteriho Bottase pouze v úvodu, ale Fin nadále zrychloval a nakonec obsadil první příčku, byť jen těsně před Britem. Třetí a čtvrté místo připadlo Red Bullu, jenže jeho jezdci na rozdíl od Mercedesu využili super-měkké sady.

Dobrým výsledkem v první desítce se prezentovaly oba mclareny, když Alonso skončil osmý a Vandoorne desátý. Naopak problém se nevyhnuly Williamsu a Renaultu. Felipe Massa na výjezdu z deváté zatáčky očesal difuzor a podlahu svého vozu. Jolyon Palmer vynechal pro technické trable velkou část prvního tréninku, odjezdil jen šestnáct kol a skončil jako osmnáctý.

Výsledky 1. tréninku na GP Velké Británie:

Diskuse k článku

Napsat komentář