1. trénink: Hamilton před Vettelem, třetí Verstappen

Poklidný první trénink byl k vidění v rámci Grand Prix Monaka. Výsledky čtvrtečních dopoledních jízd nakonec navázaly na poslední závod ve Španělsku, když na špici skončil mercedes Lewise Hamiltona před Ferrari a Red Bullem.

Štítky: GP Monaka výsledky Zveřejněno 25. 05 2017 — Lukáš Štěrovský

V úvodu byl nejrychlejší Vettel, který jako většina jezdil ihned na ultra-měkké sadě. U Mercedesu nejprve vyzkoušeli tvrdší super-měkké pneu, jenže jakmile nasadili nejměkčí ultra-měkkou sadu, dostaly se Stříbrné šípy do čela. K vidění bylo mnoho kontaktů s bariérami, hlavně u plaveckého bazénu. Všichni jezdci ale vyvázli bez úhony.

Vettel přesto nakonec zrychlil na druhé místo. Na to třetí se pak dostal Max Verstappen, když Red Bull poprvé v Monaku použil T-křídlo. Nizozemce přitom zdržel problém během jeho rychlého kola – tým měl podezření na defekt.

Relativně se zadařilo i navrátilci Jensonu Buttonovi, který na čtrnáctém místě ztratil jen jeden a půl desetiny na kolegu Vandoorna. Problémy měl Grosjean, který se roztočil na v Sainte Devote. Technické trable pak potkaly Nika Hülkenberga a Marcuse Ericssona.

Výsledky 1. tréninku na GP Monaka:

 

Diskuse k článku

Napsat komentář