1. trénink: Hamilton na čele před Vettelem, zazářila Force India

Úvodní měřený trénink na Velkou cenu Kanady vyhrál Lewis Hamilton s menším náskokem na Sebastiana Vettela. Na dalších pozicích skončili Bottas, Räikkönen a oba jezdci Force Indie.

Štítky: GP Kanady výsledky Zveřejněno 9. 06 2017 — Lukáš Štěrovský

První trénink v Kanadě začal na hodně špinavém okruhu, což mělo za následek několik jezdeckých chyb. V první půlhodině se roztočili oba jezdci Ferrari. Räikkönen chyboval na výjezdu ze sedmé zatáčky (podobně jako později Hülkenberg), Vettel zase nezvládl úvodní šikanu. Chvilku po zatáčku jízd musel svůj vůz pro poruchu motoru odstavit Carlos Sainz.

Po prvních rychlých pokusech vedl Hamilton před Bottasem, Räikkönenem a Vettelem. Oba jezdci Mercedesu své časy ale zajeli na tvrdší sadě. Po nasazení ultra-měkké se před Hamiltona dostal Bottas. Brit si ale svoji pozici po chvíli opět převzal.

Na třetí, potažmo čtvrté místo se posléze dostaly force indie v pořadí Pérez a Ocon. Vettel ale dokázal zrychlit na druhou příčku, kolega Räikkönen na čtvrtou. Závěrečná část tréninku byla dosti divoká. V první šikaně byl dlouhý Stroll, který si postěžoval na chybějící stabilitu v zatáčkách. Technické potíže opět potkaly Alonsa, jenž musel odstavit svůj mclaren ve vlásence, když s vozem nešlo pořádně řadit, navíc nefungoval posilovač řízení.

V poslední zatáčce ještě probrzdil – a to masivně – Max Verstappen, v jedné ze šikan jel zase poněkolikáté rovně Stoffel Vandoorne. Sedmá zatáčka rovněž nachytala i Estebana Ocona. Šikanu před zdí šampionů projeli kvůli probrzdění rovně Hamilton a Räikkönen. Sedmá šikana znamenala hodiny i pro Marcuse Ericssona. Na výsledcích se už ale nic nezměnilo.

Výsledky 1. tréninku na GP Kanady:

Diskuse k článku

Napsat komentář