Žádný ‘párty mód’ pro Hamiltona. Měl stejný režim v Q2 i v Q3

Režim motoru, který Lewis Hamilton použil pro první i druhý pokus v závěrečné části kvalifikace, byl stejný. Navzdory zlepšení času na kolo o 0,887 sekundy. Povedlo se mu správně zahřát pneumatiky a také poskládat dobré sektory dohromady.

Štítky: Lewis Hamilton Zveřejněno 24. 03 2018 — GPF1.cz

Lewis Hamilton si po kvalifikaci dělal legraci, že za mimořádný výkon může speciální ‘párty mód’. Ve skutečnosti to tak ale nebylo. Kvalifikační ‘párty mód’ byl aktivní ve všech kolech v Q2 a Q3,

“V tom (klíčovém) kole jsem byl na stejném režimu motoru jako v kole předcházejícím,” řekl Hamilton. “Bylo to o tom dostat pneumatiky do správné teploty a poskládat sektory. Měl jsem dobré sektory už před tím, šlo jen o to je poskládat do jednoho a toho samého kola.

Bylo to dobré kolo. Cílím perfekcionizmus a tohle bylo skutečně blízko,” dodal a zdůraznil:

“Nemáme žádný ‘párty mód’, to vás mohu ujistit. Použil jsem stejný režim motoru od Q2 až po Q3. Žádný speciální mód. Žádné speciální tlačítko, které bych zmáčkl.”

Když se jej pak Vettel s údivem zeptal, proč takové kolo nezajel už dřív, Hamilton s nadsázkou odpověděl.

“Čekal jsem na ten správný moment, jak ti sebrat úsměv ze tváře.”