Williamsy pojedou o stupně vítězů. Bottas odstartuje z první řady, Massa ze druhé

Williams v sobotu ukázal své přednosti, které leží v útrobách vozu FW38. Vysokorychlostní trať v Soči nahrává motorům Mercedes, z čehož těžili oba piloti britského týmu. Šance na zisk umístění na stupních vítězů jsou vysoké, ale nepřipraví je o ně někdo? Vypadá to, že Williams do Ruska přicestoval pro další dobrý výsledek. Na tamní trati to vozům z Grove s…

Štítky: Felipe Massa Valtteri Bottas Williams Zveřejněno 30. 04 2016 — Josef Nekvinda

Williams v sobotu ukázal své přednosti, které leží v útrobách vozu FW38. Vysokorychlostní trať v Soči nahrává motorům Mercedes, z čehož těžili oba piloti britského týmu. Šance na zisk umístění na stupních vítězů jsou vysoké, ale nepřipraví je o ně někdo?

Vypadá to, že Williams do Ruska přicestoval pro další dobrý výsledek. Na tamní trati to vozům z Grove s motory Mercedesu jede, což oba piloti ukázali i v dnešní kvalifikaci. Valtteri Bottas se dokázal vklínit mezi obě ferrari, zatímco Felipe Massa byl v sobotu pátý nejrychlejší. Situace ale po penalizaci Sebastiana Vettela za výměnu převodovky vypadá ještě lépe. Na startu závodu to tak bude druhé a čtvrté místo. Skvělý víkend, libuje si zatím Finský pilot.

„Jsem opravdu potěšen tím, jak to dnes šlo. Zatím převažují pozitiva z tohoto víkendu. Nasadili jsme nějaké nové díly a zdejší trať nám sedí, proto jsem rád, že jsme to mohli ukázat v dnešní kvalifikaci. Počítá se ale až zítřek. Neděle zatím nejsou mojí silnou stránkou, ale máme dobrou šanci to změnit.

V této sezoně je obtížné porazit Mercedes, ale i Ferrari. Je těžké snížit jejich náskok, proto je příjemné, že jsme dnes skončili před Red Bullem i Toro Rosso, kteří nás poslední závody ohrožovali. Lidé v továrně odvedli skvělou práci, toto je výsledek celého týmu,“ uvedl Valtteri Bottas.

V dobrém světle se ukázal i Felipe Massa. Ačkoli to na kolegu Bottase znovu nestačilo, Brazilec výrazně posílil šance týmu na zisk důležitých bodů, ale i pódiového umístění.

„Zítra se pokusím o stupně vítězů a pokud se nám to podaří, bude to úžasný víkend. Nemohl jsem poskládat stoprocentní kolo, ale auto by v závodě mělo být konkurenceschopné. Měli jsme i štěstí díky problémům Ferrari a Mercedesu. I tak budou silní, ale snad to pro nás dopadne dobře,“ konstatoval po kvalifikaci Felipe Massa, který přinese další postřehy ze Soči již dnes večer. Vy můžete být u toho skrze aplikaci Periscope.

Čtěte dále: Hamilton opět v problémech, Rosberg má pole position. Do první řady se postaví i Bottas

Diskuse k článku

Napsat komentář