Kubica prohrál, do Williamsu půjde Sirotkin

Britská stáj jako poslední ještě neoznámila jezdecké složení pro letošní sezonu. Podle posledních zpráv se zdá, že s Lance Strollem bude letos (a i příští rok) u Williamsu jezdit Sergej SIrotkin, do teď testovač Renaultu.

4 Štítky: Sergej Sirotkin Williams Zveřejněno 4. 01 2018 — Lukáš Štěrovský

Mnohé bylo napsáno o tom, kdo letos usedne po boku Lance Strolla do druhého williamsu. Bitvu s Robertem Kubicou nakonec zřejmě vyhrál Sergej Sirotkin, kterého finančně podporuje banka SMP, s níž je spojován i Vladimír Putin, ruský prezident. Podle posledních zpráv už britská stáj podepsala se Sirotkinem dvouletou smlouvu a brzy má přijít oficiální oznámení.

Přestože bývalý pilot F1, Švýcar Marc Surer, tvrdí, že se vše ještě může zvrátit a člověk si může „tak maximálně hodit mincí,“ na druhé straně barikády stojí třeba Felipe Massa nebo Jacques Villeneuve – tedy dva bývalí piloti Williamsu.

Podle obou totiž současné vedení týmu hledí pouze na peníze. „Zaprodali svoji duši miliardám Lawrence Strolla, který se stará pouze o svého syna,“ prohlásil trochu nadneseně mistr světa z roku 1997.

Diskuse k článku

4 komentáře: “Kubica prohrál, do Williamsu půjde Sirotkin”

 1. Mansell napsal:

  Až jim to auto několikrát očeše a s tím i někoho z mocných, tak pujde taky po svých jako Kvyat.

 2. Mike Litoris napsal:

  Rusák v F1 = bezvýznamná, rychle zapomenutá epizoda. Kubica by byl pro diváky atraktivnější. Už teď je ve startovce tolik mladých „bezejmenných“, že se mi pletou.

 3. Milan27 napsal:

  Na té fotce vypadá, jak kdyby seděl v BVPčku 🙂

 4. INF_11 napsal:

  Trochu mi to připomíná české (a nejen české) fotbalové/hokejové soutěže (zejména mládežnické), nemáš? – nehraješ.

Napsat komentář