Williams bude pro Mercedes jako Haas pro Ferrari

Williams tváří v tvář realitě své formy plánuje, že se stane zákaznickým týmem Mercedesu, a to zdaleka nejen na poli pohonných jednotek, které už od mercedesu odebírá.

1 Štítky: Ferrari Haas Mercedes Williams Zveřejněno 25. 07 2018 — GPF1.cz

Nově má Williams v plánu zrušit vývoj a výrobu své vlastní převodovky a převodových mechanismů a kupovat si je od Mercedesu. K tomu má v plánu kupovat si ještě zavěšení zadních kol.

Williams je beznadějně poslední v Poháru konstruktérů a má pouhé 4 body za závod v Ázerbájdžánu. Předposlední Sauber má 18 bodů. Toro Rosso 20 bodů.

Ve Williamsu za techniku zodpovídá Paddy Lowe, který sem přišel od mistrovského Mercedesu. Pro závod v Německu musel Williams nasadit nový přední spojler, protože aerodynamika auta prakticky nefunguje a přivádí piloty do problémů, jako například v kvalifikaci na Silverstonu. Dalšá významné úpravy chystá Williams na konec srpna do Belgie. Pak ale letošní model ponechá napospas svému osudu a bude se soustředit plně na verzi pro rok 2019.

Velmi úzké technické partnerství je mezi Ferrari a americkým týmem Haas. Ten vše, co si nemusí povinně tým vyrábět sám, kupuje. Haas je šestý v Poháru konstruktérů a v kvalifikacích je nejlepší z takzvaného zbytku světa. V závodech ale nedokáže plně využívat šancí a přichází o cenné body. Očekává se, že Williams půjde ve vztahu k Mercedesu podobnou cestou.

 

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Williams bude pro Mercedes jako Haas pro Ferrari”

  1. Mario napsal:

    Paráda. Budem koukat na f1 a f2 a f3 v jednom závodě.. Tak proč mít f2 a f3 ?? Junioři budou v jednom závodě f1 a f2 a f3.. F cokoliv hnije víc a víc.. Richtr placený žumpoš to bude vysvětlovat tak aby mohl komentovat a dostávat královský plat aby uživil svou rodinu a aby se u prázdných lidí cítil jako hvězda.. No jo no, jako společnost jsme tam kde jsme..

Napsat komentář