Kanadský okruh z ptačí perspektivy

Video: Kanadský okruh pod drobnohledem

Máme před sebou jeden z nejoblíbenějších závodů, a to Velkou cenu Kanady. Pojďme se podívat, co na piloty čeká během jednoho kola na okruhu Gillese Villeneuva. „Před brzděním do první levotočivé zatáčky v roce 2015 piloti začínali rychlostí 317 km/h. Čtvrtý převodový stupeň, pak následuje druhá zatáčka rychlostí 75 km/h na dvojku. Zrychlení do kopce…

Štítky: GP Kanady Video Zveřejněno 11. 06 2016 — Marie Tomšíková

Máme před sebou jeden z nejoblíbenějších závodů, a to Velkou cenu Kanady. Pojďme se podívat, co na piloty čeká během jednoho kola na okruhu Gillese Villeneuva.

„Před brzděním do první levotočivé zatáčky v roce 2015 piloti začínali rychlostí 317 km/h. Čtvrtý převodový stupeň, pak následuje druhá zatáčka rychlostí 75 km/h na dvojku. Zrychlení do kopce na 270 km/h, pak v šikaně, kterou tvoří třetí a čtvrtá zatáčka, zpomalení na 125 km/h a čtvrtý převodový stupeň. Piloti najíždějí do rychlé pravotočivé zatáčky číslo pět, která je ve stínu. Pak brzdí z rychlosti 275 km/h do šesté zatáčky.

Piloti z vrcholu často vyjíždějí na levé straně, což se projeví v zatáčce číslo sedm. Třetí převodový stupeň a do konce zadní rovinky prostor pro zrychlení. V závodě na ní piloti dosahují rychlosti 307 km/h, pak ve druhé šikaně, zatáčkách osm a devět, brzdění na 115 km/h, čtvrtý převodový stupeň. Přenést rychlost z výjezdu je v tomto úseku tratě důležité. První detekční DRS bod přijde krátce před brzděním ze 300 km/h do vlásenky na 62 km/h. Nejpomalejší zatáčka okruhu.

Z nejnižší do maximální rychlosti. Té se závodě docílí na 1,1 km dlouhé hlavní rovince. Fascinující proklouznutí zatáčkami jedenáct a dvanáct. Piloti před poslední šikanou dosahují rychlosti 340 km/h. Na sto metrech zpomalení o téměř 200 km/h za 1,6 sekundy. To je hlavní místo na předjíždění. Na výjezdu je nutné udržet velkou rychlost. Podél boxové rovinky a do dalšího kola ve Velké ceně Kanady.“

Čtěte dále: Video: Zeď šampionů – kanadské pohřebiště slavných jmen F1

Nejpomalejší zatáčka okruhu se projíždí rychlostí kolem 60 km/h

Nejpomalejší zatáčka okruhu se projíždí rychlostí kolem 60 km/h

Diskuse k článku

V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.

Přidat názor

Napsat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.