Až jednou Vettel skončí, nebude to tak nečekaně jako u Rosberga

Jak by se Sebastian Vettel zachoval po zisku titulu s Ferrari? Tak zněla otázka novinářů v narážce na události z minulého roku a rozhodnutí jeho krajana Nika Rosberga. Možnost odchodu zatím Vettel nezvažoval a takové plány tedy neexistují.

Štítky: Sebastian Vettel Zveřejněno 12. 10 2017 — Josef Nekvinda

Zanedlouho uplyne od onoho šokujícího rozhodnutí Nika Rosberga rok. Tehdy, krátce po zisku prvního a posledního mistrovského titulu, oznámil světu svůj konec ve formuli 1. Možná ve světle těchto souvislostí, jako by se přední média snažila vyhnout tomuto šoku. Už před měsícem byl proto dotázán Lewis Hamilton ohledně své budoucnosti.

Na rozdíl od jeho neurčité odpovědi se Sebastian Vettel vyjádřil dost jasně. „Nepřemýšlel jsem o tom. Vidím, jak je to nesmírně velké rozhodnutí. Nic spontánního,“ prozradil na začátek.

Obhajobu své odpovědi Vettel vystavěl na příkladu zmíněného Rosberga. Odejitím do ústraní chtěl získat více času pro rodinu a odbourat ze svého života všudypřítomný stres. Jenomže namísto toho se Rosberg stal manažerem Roberta Kubici, v Suzuce se minulý týden objevil jako odborník televize Sky Sports F1, a již o měsíc dříve se stal podruhé otcem.

„Vidím, jak přebíhá z jedné schůzky na další. Já, když mám volnou neděli, ležím doma na gauči,“ odpověděl Vettel na otázku, jak tráví volný čas mimo závodní dráhu.

Vettel má na svém kontě již čtyři tituly mistra světa (o jeden více než Hamilton). Všechny nicméně získal během angažmá u Red Bullu a na ten u Scuderie stále čeká. „Každý, kdo seděl ve Ferrari, tak podle mě cítil, že jde o něco neobyčejného. Zatím jsem se ale s Ferrari nestal mistrem světa.“

A letošní šance na podobný kousek se rapidně blíží nule. Hamilton totiž může být korunován už za týden v Austinu. Mohou za to okolnosti několika posledních závodů po letní pauze. Z nepřetržitého náskoku se rázem stala prakticky nedostižitelná ztráta 59 bodů a do konce sezony chybí už jen čtyři závody.

„Samozřejmě. Nyní ten šampionát je daleko obtížnější a nedokončení závodu tomu nepomáhá. Také jsem klukům řekl, ať se vrátí domů a chvíli si odpočinou, protože to byl náročný týden se spoustou změn. Vrátíme se s vylepšeným balíkem, abychom dobře zvládli poslední čtyři závody, a pak se uvidí. Celkově však věřím, že tým je na správné cestě,“ přiblížil Němec.

Diskuse k článku

Napsat komentář