Plán je daný

Verstappen nechce méně než stupně vítězů a sto bodů

1 Štítky: Carlos Sainz Max Verstappen Toro Rosso Zveřejněno 29. 12 2015 — Marie Tomšíková

Max Verstappen má od příští sezony vysoká očekávání, i tak chce ale zůstat realistou. Na první dvě místa podle svých slov nemá, ale třetí příčka by už vyjít mohla. Naopak Carlos Sainz o konkrétních výsledcích nemluví, ale je si jistý, že Toro Rosso udělá další velký krok vpřed.

Ještě nedávno byla jejich budoucnost nejistá. Toro Rosso, stejně jako jeho mateřská stáj Red Bull, bylo dlouho bez dodavatele motorů. Hrozil i odchod obou týmů ze šampionátu a hned čtyři piloti by tak zůstali bez místa. Nakonec Toro Rosso obnovilo smlouvu s Ferrari a Red Bull s Renaultem. Budoucnost nováčků je tudíž zachráněna. Dnes již plnoletý Max Verstappen tak má pevně stanovené cíle pro příští rok. Chce dosáhnout na stupně vítězů.

“Můj cíl je získat sto bodů a stupně vítězů. Mířím vysoko, že ano? Pro zisk třetího místa potřebuji dobrý motor. Myslím, že první nebo druhé místo je v tuto chvíli příliš. Musím být taky trochu realistický,” řekl Verstappen. Pokud by se mu podařilo získat stupně vítězů, stal by se nejmladším pilotem v historii. Překonal by tak výsledek Sebastiana Vettela z roku 2008. Tehdy jednadvacetiletý Vettel na Monze dokonce vyhrál závod – shodou okolností také pro Toro Rosso.

Nesmíme ale zapomínat i na druhého pilota italské stáje. Sainzův výkon byl letos zastíněn stoupající Verstappenovou hvězdou. Navíc se Španěl potýkal i se značnou dávkou smůly, a to nejčastěji v podobě technických problémů. Nakonec získal osmnáct bodů, což nestačilo na více než patnácté místo v Poháru jezdců.

“Pokaždé, když jsme měli rovné podmínky, byly naše výkony hodně vyrovnané. To je pro mě velmi pozitivní, protože lidé hodnotí Maxe jako skvělého pilota. Když se podívám na své výkony, tak vidím jisté nadšení. Minulou zimu jsme udělali značný pokrok a věřím, že další přijde příští rok. Nemůžu se dočkat, až si budu moci vyzkoušet nové toro rosso,” řekl Sainz.

Motorsports: FIA Formula One World Championship 2015, Grand Prix of Abu Dhabi, #33 Max Verstappen (NLD, Scuderia Toro Rosso), *** Local Caption *** +++ www.hoch-zwei.net +++ copyright: HOCH ZWEI +++