V Belgii se bude slavit čtvrtstoletí od prvního Schumacherova vítězství

Mick Schumacher, syn mnohonásobného šampiona F1, v neděli před startem závodu usedne do monopostu, se kterým jeho otec získal premiérový titul v královně motorsportu. Stane se tak u příležitosti oslav 25 let od vůbec první Schumacherovy výhry, kterou získal v Belgii 1992.

Štítky: GP Belgie Michael Schumacher Mick Schumacher Zveřejněno 24. 08 2017 — Lukáš Štěrovský

Osmnáctiletý Schumacher odjede několik kol ve voze Benettonu z roku 1994, a to konkrétně v neděli mezi 12:05 a 12:15, tedy necelé dvě hodiny před startem závodu ve Spa. Důvodem k této akci bude výročí pětadvaceti let od prvního vítězství Michaela Schumachera na tamním okruhu. Statistickou zajímavostí je, že na Lewise Hamiltona čeká jubilejní 200. závod v F1, v rámci kterého může vyrovnat rekordních 67. pole position Michaela Schumachera.

V rámci výročí vůbec prvního Schumacherova vítězství  bude ve čtvrtek představena i soukromá sbírka v Kolíně nad Rýnem, která zahrnuje třeba Schumacherovy první motokáry, monoposty Ferrari a Mercedes, se kterými jel v F1. Samozřejmostí jsou trofeje, závodní kombinézy a další propriety.

Mick Schumacher, který v neděli pojede s monopostem Benetton-Ford B194, je aktuálně jedenáctý v evropské formuli 3. Po přestupu z F4 zatím získal jedno umístění na stupních vítězů, a to v dubnovém závodě na Monze. Před dvěma týdny absolvoval Schumacher junior zkušení jízdy s historickým benettonem v rámci příprav na nadcházející exhibici.