Mercedes bude riskovat spolehlivost

Lewis Hamilton vloni dokončil všechny velké ceny a přestože by chtěl to samé zopakovat i letos, je si vědom toho, že se bude jednat o nadmíru obtížný úkol. S tím souhlasí i šéf Mercedesu přes motory Phil Prew.

Štítky: Mercedes Pohonné jednotky Zveřejněno 3. 01 2018 — Lukáš Štěrovský

Lewis Hamilton vloni dokončil všechny Grand Prix (navíc všechny na bodech), čímž se stal prvním šampionem od Michaela Schumachera v roce 2002, jemuž se něco takového poštěstilo. Brit si navíc připsal jedinou „technickou“ penalizaci, a to po vlastní chybě a nehodě v kvalifikaci na Velkou cenu Brazílie.

I kvůli omezení v podobě pouze tří motorů na sezonu – namísto současných čtyř – však příští rok bude podle Hamiltona těžké znovu dokončit všechny závody. „Plánujeme odjet všechna kola, takový je náš cíl. Samozřejmě to pro nás bude těžší. Ale věřím v tým. Rok 2017 pro nás možná byl zlatým, ale není důvod to i letos nezopakovat,“ objasnil úřadující šampion.

„Myslím, že problémy se spolehlivostí budou něco, co bude mít vliv na šampionát mezi námi, Ferrari a Renaultem. Ale jak jsem říkal, chceme dokončit každé kolo. Měli jsme tu nejlepší spolehlivost, ale pokud budeme pracovat se stejným přístupem a nasazením, je možné to zopakovat.“

S tím však tak úplně nesouhlasí šéf motorového oddělení Mercedesu Phil Prew. „Upřímně budeme kvůli třem motorům pořád na hraně se spolehlivostí, protože stále chcete zvyšovat výkon pohonné jednotky až na hranici její životnosti. Je snadné jí snížit výkon a získat spolehlivost – ale to nechceme, nevyhraje nám to šampionát.

Budeme mít hodně práce s tím pochopit současná omezení, zjistit, jak z motoru a hybridních systémů dostat více kilometrů, abychom prošli celým šampionátem s předepsaným počtem agregátů a bez penalizací, a přitom pořád měli výkon, o němž víme, že ho motor je schopen,“ sdělil Phil Prew.

Diskuse k článku

Napsat komentář