Motorsports: FIA Formula One World Championship 2017, Grand Prix of Malaysia, 
#14 Fernando Alonso (ESP, McLaren Honda), *** Local Caption *** +++ www.hoch-zwei.net +++ copyright: HOCH ZWEI +++

Oficiálně: Alonso prodloužil smlouvu s McLarenem na příští sezonu

Očekávané se stalo skutečností, když McLaren během čtvrtka před Grand Prix Spojených států amerických oznámil prodloužení smlouvy s Fernandem Alonsem i pro příští rok.

4 Štítky: Fernando Alonso McLaren Zveřejněno 19. 10 2017 — Lukáš Štěrovský

Už během dřívější fáze sezony se spekulovalo o ultimátu, s nímž se McLaren musel popasovat. Tedy buď konec nespolehlivé Hondy, nebo Fernanda Alonsa, jemuž v závěru letošního ročníku měl vypršet kontrakt. Vše nakonec vyřešil přechod od Hondy na pohonné jednotky Renault, díky čemuž v týmu zůstane i Fernando Alonso. Španěl je zatím potvrzen pro rok 2018, ale sám uvedl, že smlouva je dlouhodobějšího charakteru. McLaren tak bude jezdit v nezměněné sestavě Alonso–Vandoorne.

„Je fantastické být schopný pokračovat,“ říká o nové smlouvě Alonso. „McLaren je místem, o kterém mi vždycky mé srdce říkalo, abych zůstal. Cítím se tu doma. Je to fantastický tým plný neuvěřitelných lidí, kteří jsou přátelští tak, jako jsem to u žádného jiného týmu nezažil. Jsem šťastný, že tu můžu závodit.

McLaren má technické znalosti a finanční sílu, aby se rychle vrátil do bojů o vítězství a šampionáty. Přestože posledních pár let nebylo snadných, nikdy jsme nezapomněli, jak vyhrávat. Věřím, že toho můžeme znova dosáhnout, a to brzy. Těším se na budoucnost!“

Ta, alespoň v příštím roce, nebude kvůli opětovné kolizi s Monakem znamenat Alonsovu účast v Indy 500. V budoucnu (2019 či 2020) se prý ale Alonso do Staré cihelny ale vrátí.

Diskuse k článku

 1. Situs 20.10.2017 (8:37)

  Bylo jasný že ho udržej, protože když tým řekne že udělaj vše aby tomu tak bylo tak se to prostě stane 🙂 Za mě skvělé a teď už konečně za lepšími výsledky, těším se 😉

 2. glosa 19.10.2017 (18:56)

  Falco:
  Nadšenej z toho nejsem!
  McLaren forever.

  Krátké, výstižné..

 3. glosa 19.10.2017 (18:56)

  Neříkal to samé o ferrari a renaultu a mindardi?? Určitě by to vyprávěl i o Torro Rosso Honda.. Je to největší ubožák za posledních 20 let.. A i Richtr by to měl uznat.. Vždyt to bije do očí.. Nikdo s ním nechce dělat.. !! Nikdo!!! Až na zoufalý McL který si sám se sebou neví rady protože má experty jako Boulier..

 4. Falco
  Falco 19.10.2017 (17:56)

  Nadšenej z toho nejsem!
  McLaren forever.

Přidat názor

Napsat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.