Spekulace o odchodu k Ferrari Bottase poškodily. Svoji formu ale znova nalezl

Valtteri Bottas se musel vzpamatovat poté, co se objevily spekulace o jeho odchodu k Ferrari, které se nakonec nepotvrdily. Aktuálně pilot Williamsu opět podává skvělé výkony, potvrdila šéfka týmu Claire Williamsová. Finský pilot se před časem nechal slyšet, že se na něm loňské spekulace negativně podepsaly. Znepokojení se projevilo na koncentraci i výsledcích. Bottas ale…

1 Štítky: Valtteri Bottas Williams Zveřejněno 17. 08 2016 — Marie Tomšíková

Valtteri Bottas se musel vzpamatovat poté, co se objevily spekulace o jeho odchodu k Ferrari, které se nakonec nepotvrdily. Aktuálně pilot Williamsu opět podává skvělé výkony, potvrdila šéfka týmu Claire Williamsová.

Finský pilot se před časem nechal slyšet, že se na něm loňské spekulace negativně podepsaly. Znepokojení se projevilo na koncentraci i výsledcích. Bottas ale neztratil důvěru týmu, což mu umožnilo restart. Letos získal oproti svému týmovému kolegovi o dvacet bodů více.

„Valtteri je čím dál tím lepším pilotem,“ řekla Williamsová. „Skutečně, dospěl ve skvělého pilota, na kterém se může stavět tým. Umí povzbudit lidi okolo sebe. Viděli jsme, že loňské spekulace ohledně odchodu k Ferrari se na něm podepsaly, ale už je zpět ve formě. V tomto roce to je úplně jiný Valtteri.

Známe ho už od doby, kdy byl naším vývojovým pilotem. Myslím, že jeho výsledky mají stoupající tendenci. Pořád toho může hodně dokázat. Doufám, že mu můžeme poskytnout vůz, který mu umožní ukázat, že to je dobrý kandidát na titul.“

Nad jezdeckou sestavou Williamsu pro sezonu 2017 stále visí otazník. Velkou pozornost přitahuje hlavně Felipe Massa, kterého by mohl nahradit Jenson Button, Sergio Pérez nebo Stoffel Vandoorne. V úvahu přichází i další kandidáti.

„V roce 2014 jsme angažovali Felipeho z mnoha důvodů. Možná nás zaujal víc, než jsme předpokládali. Máme za sebou tři skvělé roky, je úžasné mít ho v týmu. Jezdecké složení Felipe a Valtteri odvádí skvělou práci na trati, ale i v zákulisí. Často navštěvují továrnu a komunikují s kluky. Felipe a Valtteri je jezdecké složení snů,“ dodala šéfka týmu.

Čtěte dále: Soukromý Williams to nevzdává. Má ambice pro návrat na špici

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Spekulace o odchodu k Ferrari Bottase poškodily. Svoji formu ale znova nalezl”

  1. LoebFan napsal:

    To jsou takové plané řeči, tenhle PR povrchní svět f1 je naprosto zvhrlý a extrémně vulgární a nevkusný.. Všichni piloti komunikují s kluky.. nejden ve Williamsu.. Bottas nepřevedl zatím ještě vůbec nic.. a žádné spekulace ho nepoškodily.. prostě na to nemá..

Napsat komentář