Sledovanost formule 1 se v České republice a na Slovensku oproti loňsku zvýšila o dvacet procent

Dosud přilákala královna motoristického sportu v roce 2016 k televizním obrazovkám pravidelně téměř 200 tisíc diváků. A rostoucí zájem o Formuli 1 na stanicích Sport1 a Sport2 se dá očekávat i ve zbytku sezony. Ostatně, poslední závod před srpnovou pauzou na německém Hockenheimu se stal dokonce nejsledovanějším přenosem v sezoně. Přetahovaná spolujezdců stáje Mercedes Lewise…

Štítky: TV Zveřejněno 27. 08 2016 — GPF1.cz

Dosud přilákala královna motoristického sportu v roce 2016 k televizním obrazovkám pravidelně téměř 200 tisíc diváků. A rostoucí zájem o Formuli 1 na stanicích Sport1 a Sport2 se dá očekávat i ve zbytku sezony. Ostatně, poslední závod před srpnovou pauzou na německém Hockenheimu se stal dokonce nejsledovanějším přenosem v sezoně.

Přetahovaná spolujezdců stáje Mercedes Lewise Hamiltona a Nika Rosberga, ataky jejich pronásledovatelů Daniela Ricciarda, Maxe Verstappena, Kimiho Räikkönena a Sebastiana Vettela ze stájí Red Bull a Ferrari – nejen tyto souboje přilákaly již 517 tisíc unikátních diváků (CS 4+) k televizním obrazovkám stanic Sport1 a Sport2.

Závody Formule 1 jsou letos mimořádně úspěšné. V porovnání s první polovinou sezóny minulého roku je průměrný podíl na sledovanosti v CS 15+ vyšší o 19 %, když dosáhl úrovně 4,18 %. K televizním obrazovkám láká především mužské diváky v aktivním věku. Z diváků, kteří sledovali závody na televizní stanici Sport 2, bylo 42 % mužů ve věku 15-54. Nejúspěšnějším závodem první poloviny letošní sezóny byl závod na okruhu v německém Hockenheimu, když oslovil celkem 194 tisíc diváků (CS 4+).

„První polovina sezony 2016 Formule 1 přinesla spoustu vzrušení a napětí, a to se samozřejmě odrazilo na sledovanosti stanic Sport1 a Sport2. Daří se nám tak získávat nové pravidelné diváky. Ti oceňují jak atraktivitu závodů samotných, které přenášíme v HD kvalitě, tak i předzávodní studio, které nabízí řadu unikátních informací z paddocku i ze zákulisí,“ říká Evžen Chlanda, jednatel společnosti AMC Networks International – Central Europe, která stanice Sport1 a Sport2 provozuje.

„Již tento víkend čeká fanoušky Formule 1 pokračování sezony. Ve velkých cenách, které jsou před námi se dozvíme, kdo se nakonec stane mistrem světa sezony 2016. Věřím, že se diváci těší stejně jako my,“ dodává Chlanda.

Po letních motoristických prázdninách se mohou diváci televizních stanic Sport 1 a Sport 2 těšit ještě na devět závodů. Mezi divácky nejatraktivnější závody se dozajista bude řadit ten na italském okruhu v Monze, noční měření sil v Singapuru nebo finale celého seriálu v Abú Zabí.

Úspěšné sportovní stanice Sport 1 a Sport 2 ze skupiny AMC zastupuje na českém trhu mediální zastupitelství Atmedia. „Závody Formule 1 patří již druhým rokem k nejsledovanějším událostem na televizních stanicích Sport 1 a Sport 2. Oproti první polovině sezóny v minulém roce oslovily letos ještě více diváků. Věříme, že tento pozitivní trend ve vývoji sledovanosti bude pokračovat nejen ve druhé polovině letošní sezóny, ale také v příštím roce,“ řekl Tomáš Surák, Marketing Manager ve společnosti Atmedia.

Zdroj: AMC

Čtěte dále: Verstappen: Jsme hodně blízko Mercedesu, ale možná ne dost

Diskuse k článku

Napsat komentář