Silverstone představuje nový projekt za 300 milionů – unikátní muzeum motorsportu

Domov GP Velké Británie buduje nové muzeum zaměřené na motorsport. Silverstone na tento projekt získal dotaci 9,1 milionu liber (v přepočtu přibližně 300 milionů korun). Expozice bude zaměřena na minulost, přítomnost, ale také budoucnost celého motorsportu. Muzeum se bude nacházet v hangáru, který jako jediný z celého letiště pamatuje druhou světovou válku. S výstavbou by…

Štítky: Silverstone Zveřejněno 8. 12 2016 — Marie Tomšíková

Domov GP Velké Británie buduje nové muzeum zaměřené na motorsport. Silverstone na tento projekt získal dotaci 9,1 milionu liber (v přepočtu přibližně 300 milionů korun). Expozice bude zaměřena na minulost, přítomnost, ale také budoucnost celého motorsportu.

Muzeum se bude nacházet v hangáru, který jako jediný z celého letiště pamatuje druhou světovou válku. S výstavbou by se mělo začít na začátku následujícího roku. Plánovaný termín otevření byl stanoven na jaro roku 2019.

banner_vstupenky

„Jsme rádi, že jsme byli úspěšní. To znamená, že práce na projektu mohou začít po novém roce a expozice na Silverstone bude moci být zpřístupněna veřejnosti na jaře 2019,“ komentovala generální ředitelka Silverstonu Sally Reynoldsová.

Dotaci poskytla společnost Heritage Lottery Fund. Její předseda Peter Luff doufá, že tento projekt pomůže vychovat novou generaci fanoušků historie motorsportu. „Silverstone je místo, kde má kořeny velké množství legend britského motorsportu. Rychlost a kouzlo, to je jen jedna část úspěchu motorsportu v Anglii od konce čtyřicátých let minulého století.

Nyní můžeme říct, že to nebude jen o příbězích pilotů a slávě, ale také o mimořádné kreativitě britského inženýrství a o všech lidech v zákulisí. Po dokončení tohoto projektu pomůžeme návštěvníkům, aby se dozvěděli něco více o významu tohoto slavného okruhu.“

Expozice bude zahrnovat legendární závodní monoposty, včetně motocyklů, archiv klubu britských pilotů nebo odbornou knihovnu pro studenty. Nesmí chybět ani moderní technologie, které umožní publiku přiblížit příběhy lidí, kteří se zapsali do historie. Tato část zasahuje až do středověku. Návštěvnost se odhaduje na půl milionů lidí ročně.

Čtěte dále: Je to oficiální: GP Francie se v roce 2018 vrátí do kalendáře!

Silverstone nepochybně patří mezi legendární okruhy, první Velká cena se zde konala v premiérovém ročníku 1950

Silverstone nepochybně patří mezi legendární okruhy, první Velká cena se zde konala v premiérovém ročníku 1950Diskuse k článku

Napsat komentář