Šéf Hondy: Alonso je dobrý člověk, ale pořád nás dostával pod tlak

Šéf Hondy Yusuke Hasegawa poskytl médiím rozhovor, v němž si postěžoval na Fernanda Alonsa, který jej prý po celou dobu jejich společného působení jen dostával pod tlak. Hasegawa ale na druhou stranu chápe, proč tak Alonso činil.

3 Štítky: Fernando Alonso Honda Zveřejněno 17. 10 2017 — Lukáš Štěrovský

Do konce tříletého partnerství McLarenu a Hondy zbývá měsíc a něco málo. Na povrch tak pomalu začínají vyplouvat informace o to, jak těžký tento vztah byl – McLaren si například postěžoval, že s Hondou to bylo strašné období, japonský motorář zase napadl tým kvůli tomu, že se nedokázal přizpůsobit změnám.

Teď Honda přišla s další kritikou, kterou míří na Fernanda Alonsa. „Vždycky mě dostával pod tlak,“ tvrdí šéf japonského motoráře Yusuke Hasegawa. „Pokud bylo auto špatné, neměl žádné potíže s tím, aby mi řekl, že není šťastný. Ale je to dobrý člověk a zřejmě se cítil velmi špatně kvůli tomu, že mi musel nadávat. A to musel, protože chtěl, aby vše bylo správně.“

Podle mnohých je Alonso velkým manipulátorem a politikem. To Hasegawa odmítá. „Vůbec ne. U Hondy byli lidé, kteří nebyli spokojeni s jeho přístupem, ale pro mě to nebyl problém. Osobně jsem velmi zklamaný z toho, že jsem mu nebyl schopen zajistit dobrý motor. Ale být šťastný v F1 je těžké pro každého. A on šťastný nebyl, proto bylo těžké navázat s ním dobrý pracovní vztah. Ale nebylo to osobní.

Alonso dělal svoji práci, byl to dobrý profesionál. Jenže jezdci jsou velmi emotivní chlapíci a musíte pochopit, proč se choval tak, jak se choval. Kdyby měl nejlepší auto, byl by šťastný? Ano, a proto si nemůžeme stěžovat,“ dodává Hasegawa, který rovněž přiznává, že Honda k celému projektu „McLaren“ přistoupila od začátku špatně. „Měli jsme tak vysoká očekávání, to byla největší chyba. Byli jsme příliš ambiciózní, a nepřipravení.“

Diskuse k článku

3 komentáře: “Šéf Hondy: Alonso je dobrý člověk, ale pořád nás dostával pod tlak”

  1. Situs napsal:

    A jejej. Alnso je to dobrý člověk? Profesionál? Není manipulátorem a politikem? Podle mě to shrnul dobře, je jasné že řidiči obecně by z Hondy byly pořádně na větvi, no a Alonso tam obzvláště musel skřípat zubama. Je jasné že Hondě se to nelíbilo, a je jasné že za svou práci ten čoud dostávali oprávněně.

  2. glosa napsal:

    To je vyjádření plné protichůdných názorů. To že je ALonso špatný člověk ví už dávno všichni. Že rozeštvává lidi aby on sám vypadal jako jediný nejlepší, to víme taky. To že to s volantem umí, to ví taky každý. Jestli Hasegawa jako šéf divize má pocit že ho takový šmejd dostává pod tlak, tak je dobře že tam není. Aspon má klid. Závěrem to zhodnotil dobře. Jinak já být Hasegawa, tak bych na ALonsovo neštěstí řekl: No a co!!! Dostáváš miliardu ročně!!! Tak nám pomoz a nekydej kraviny o tom jak jsi neštastný!! Máš být profík a ne labilní manipulátor co řeší jen sebe!!! A jestli se ti to nelíbí, skončíme my, ty a miliardové příjmy!!! Čau!!!

  3. Itimi napsal:

    Komicke ze sa Honda niecomu cuduje, Honda to asi videla dlhodobo (10+rokov), no Mclaren uz po prvej sezone s Hondou prisiel o sponzorov, nechcem si ani predstavit kde by skoncilo toto partnerstvo od novych motorovych pravidiel ( vie si to kazdy predstavit).

Napsat komentář