Sauber představil letošní monopost – Sauber C36-Ferrari

Po britském Williamsu se Sauber stal teprve druhým týmem, který představil nový monopost pro sezonu 2017. Na první pohled vůz Sauber C36 s pohonnou jednotkou Ferrari vypadá radikálněji oproti loňskému modelu i tomu, co na svých snímcích prezentoval Williams. Sauber také pozměnil lakování. Přibyla bílá barva a žlutou nahradila zlatá. Číslovka 25 na krytu motoru, kterému dominuje…

8 Štítky: Sauber Zveřejněno 20. 02 2017 — Lukáš Štěrovský

Po britském Williamsu se Sauber stal teprve druhým týmem, který představil nový monopost pro sezonu 2017. Na první pohled vůz Sauber C36 s pohonnou jednotkou Ferrari vypadá radikálněji oproti loňskému modelu i tomu, co na svých snímcích prezentoval Williams. Sauber také pozměnil lakování. Přibyla bílá barva a žlutou nahradila zlatá. Číslovka 25 na krytu motoru, kterému dominuje žraločí ploutev, indikuje čtvrtstoletí, po které švýcarský tým působí v F1.

Stáj se u nového vozu podle svých slov soustředila na snížení odporu s ohledem na širší pneumatiky, stejně jako na snížení hmotnosti vozu (přestože maximální povolená váha narostla na 728 kilogramů). Vůz je osazen optimalizovaným předním a zadním křídlem, velkých změn dostála i podlaha. Chladič, bočnice a karoserie byly navrženy tak, aby byly co nejužší. Sauber se rovněž snažil o dosažení co nejvyššího přítlaku.

Tým údajně nepoužil jedinou část, která by byla k vidění na loňském voze C35. Jako pohonná jednotka poslouží agregát Ferrari ve verzi, kterou italský tým používal v závěrečné loňské Grand Prix Abu Dhabí. To by mělo Sauberu pomoci, jak doufá, soustředit se hlavně na vývoj šasi.

Vůz čeká ve středu filmovací den na okruhu v Barceloně, kde se uskuteční i všechny letošní předsezonní testy. Za volantem budou v roce 2017 sedět Marcus Ericsson a Pascal Wehrlein. Ten ale do testů kvůli zranění zad nenastoupí, zastoupit by ho měl testovací jezdec Ferrari Antonio Giovinazzi.

Čtěte dále: Největší události zimní pauzy, které by vás neměly minout

C5GTaGtWAAE0pCV

CarC36_Front_Low_WEB CarC36_Side_WEB

SauberC36Ferrari_Back_Iso_MidRes-1024x683 SauberC36Ferrari_Front_Top_MidRes

Foto: Sauber

Diskuse k článku

8 komentářů: “Sauber představil letošní monopost – Sauber C36-Ferrari”

 1. Jakub McL Jakub McL napsal:

  Jo jo, na zbarvení a tvary McLarenu se také těším, ale tak trochu i bojím… Snad to bude cool!!!

 2. Miras2602 napsal:

  No vypadá to celkem dobře. Tak sem zvědavý na ostatní a hlavně na zbarvení McLaren😊😊😊😊

 3. Guru napsal:

  A zrychlení aut o 5 vteřin na kolo? No to je stejné jako přijet do cíle na hodinu a půl dlouhé cestě do cíle o 5 minut dřív. Už abych si kvůli tomu zašel na 4h do posilovny.. F1 je jedno zklamání za druhým.. Už je to jen zábava pro lidi jako Paris Hilton.. Ne pro chlapy!!

 4. Guru napsal:

  Ohromné zklamání. Stejný tvar jako u Williamsu. Liší se jen zbarvení. Sauberovské je sice hezčí. Ale to neřeší fakt že auto vypadá nudně. Zklamání z tzv Wow effektu je nekonečné. Není na tom vůbec nic Wow. Čekal jsem něco co mi vyrazí dech. To se nedostavilo. F1 už mě nemá čím překvapit, aspon teda ne ničím pozitivním. Škoda.

 5. agentF napsal:

  Naprostý luxus! Už se těším na další formule. 😉

 6. Jakub McL Jakub McL napsal:

  S tou žraločí ploutví souhlasím (hrozný, ale asi funkční, když ho tam má už druhý auto), ale to přední křídlo je luxusní!!!

 7. max- max- napsal:

  Souhlas, spolu s tou přední „radlicí“ je to hrůza-děs.

 8. huhukoktejl napsal:

  Ta zraloci ploutev je desna, vubec nechapu, jak tohle mohlo projit. Jeste na to dejme halo a asi se na F1 prestanu divat …

Napsat komentář