Ricciardo sází na jistotu. Od dlouhodobé smlouvy s Red Bullem očekává brzký zisk titulu

Daniel Ricciardo věří v to, že mu dlouhé setrvání u Red Bullu zajistí v dohledné době mistrovský titul. Rovněž se rozpovídal ohledně Sebastiana Vettela, který je prý občas sám svým největším nepřítelem. Australanova kariéra u koncernu Red Bull začala v roce 2012, kdy přestoupil do Toro Rosso. Pro sezonu 2014 putoval do „áčkového“ Red Bullu, aby hned v debutovém…

2 Štítky: Daniel Ricciardo Red Bull Sebastian Vettel Zveřejněno 3. 01 2017 — Lukáš Štěrovský

Daniel Ricciardo věří v to, že mu dlouhé setrvání u Red Bullu zajistí v dohledné době mistrovský titul. Rovněž se rozpovídal ohledně Sebastiana Vettela, který je prý občas sám svým největším nepřítelem.

Australanova kariéra u koncernu Red Bull začala v roce 2012, kdy přestoupil do Toro Rosso. Pro sezonu 2014 putoval do „áčkového“ Red Bullu, aby hned v debutovém roce získal tři výhry. Ročník 2015 znamenal lehký ústup ze slávy, ale vloni Ricciardo opět jednou vystoupal na stupínek nejvyšší (a nezapomeňte na týmem zpackanou zastávku v boxech během GP Monaka, která ho stála první místo).

Co bude dál? Ricciardo má kontrakt až do roku 2018 a podle svých slov je přesvědčen, že si u rakouské stáje může zajistit titul mistra světa. I proto by ani netoužil po volném místě u Mercedesu po Niku Rosbergovi. „Nepřekvapilo by mě, kdyby s nimi o tom jednal v podstatě každý pilot.

Jak tvrdím už od začátku, ať tu sedačku dostane kdokoliv, měl by si toho vážit, protože to není příležitost, kterou máte každý den. Já jsem ale prodloužil smlouvu s Red Bullem a mám v něj důvěru. Uvidíme, jak se to vyvede. Nejsem si úplně jistý, ale vypadá to, že favoritem Mercedesu je Bottas.

Ať se stane cokoliv, doufám, že spolu s Maxem proti nim budeme bojovat a budeme se smát, protože máme dlouhodobou smlouvu s Red Bullem,“ přeje si Australan. Ten se vyjádřil i na adresu bývalého kolegy Sebastiana Vettela, který u Ferrari zažil těžkou sezonu a několikrát veřejně ventiloval svoji frustraci.

„Myslím, že Seb je dost unikátní. Tím hlavním v jeho životě je sport a cíl je stát se světovým šampionem. To není špatná věc, ale když věci nejdou, jak chcete, dostaví se frustrace. S Red Bullem to pro něj byl sen, získal čtyři tituly v řadě, takže očekával asi něco podobného s Ferrari, což se zatím nestalo. Je frustrovaný, ale taky hodně talentovaný. Někdy je on sám svým největším nepřítelem, co se týče frustrace… když se uklidní, je v pohodě,“ dodal Ricciardo.

Čtěte dále: Rozpočtový strop? Raději zrušit aerodynamické tunely, zamýšlí se konstruktér Newey

Ricciardo v souboji s Vettelem v Abú Dhabi

Ricciardo v souboji s Vettelem v Abú Dhabi

Diskuse k článku

2 komentáře: “Ricciardo sází na jistotu. Od dlouhodobé smlouvy s Red Bullem očekává brzký zisk titulu”

  1. Mansell napsal:

    LoebFan Souhlas.

  2. LoebFan napsal:

    Ricci je cool. Přál bych mu titul.. Takoví lidé mají mé sympatie.. Ne jak ten negramot ..

Napsat komentář