Renault cílí na větší jména, než jsou Hülkenberg a Sainz

Poradce Renaultu Alain Prost prozradil, že tým chce příští rok podávat dobré výkony i proto, aby si vydobyl silnou pozici na přestupním trhu a pro rok 2019 tak dokázal získat do své sedačky velké jméno.

1 Štítky: Renault Zveřejněno 21. 09 2017 — Lukáš Štěrovský

Renault se příští rok bude moci pyšnit jednou z nejtalentovanějších jezdeckých sestav, když v jeho barvách budou jezdit Nico Hülkenberg a Carlos Sainz. V případě Španěla však jde (zatím) pouze o vypůjčení ze služeb Red Bullu na jeden rok.

I přes silnou jezdeckou dvojici to vypadá, že v Enstone budou v roce 2019 úplně jiní jezdci. Alespoň to má Renault v plánu, a to díky tomu, že na konci roku příštího hned několika pilotům z top týmů skončí smlouva.

„Jezdecký trh je důležitý a jsme v pozici, kdy konec roku 2018 bude otevřený diskuzi,“ prohlásil Alain Prost, který v Renaultu funguje na pozici jakéhosi poradce. „Na konci sezony 2018 bude spousta závodníků bez smluv. Chceme být lepší jako tým. Příští rok se zlepšíme oproti tomu, kde jsme teď, a chceme být klíčovým prvkem přestupního trhu.“

Není tajemstvím, že Renault výměnou za předčasné ukončení smlouvy s Toro Rosso o dodávce motorů chtěl Daniela Ricciarda. Nakonec se spokojil s Carlosem Sainzem. Australan by tak mohl být v potenciálním hledáčku francouzské stáje i do budoucna.

„Příští rok máme Carlose, ale ten jinak zůstává v Red Bullu. Pokud se mu ale bude dařit a bude chtít zůstat, najdeme řešení,“ tvrdí Alain Prost.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Renault cílí na větší jména, než jsou Hülkenberg a Sainz”

  1. glosa napsal:

    Tady bych chtěl znát názor Tomáše Richtra. Mě to příjde jako dost dobrý přístup. Prostovi fandím od malička.. Proti němu byl Senna uplný duševní mrzáček který uměl zajet závod nebo kvaldu, ale jinak nic moc. Za kámoša bych ho nechtěl. Ještě by mě bodnul do zad když bych se mu nehodil 🙂

Napsat komentář