Melbourne, Victoria : Motorsports: FIA Formula One World Championship 2017 on March, 25, 2017, Melbourne: FIA Formula One World Championship, 
Max Verstappen (NDL, Red Bull Racing)
Australian Formula One Grand Prix at Albert Park on March 24, 2017 in Melbourne, Australia. (Photo by Hoch Zwei)

Red Bull: Zákaz kontroverzního zavěšení náš výkon neovlivnil

Šéf rakouské stáje Christian Horner je přesvědčen o tom, že zákaz kontroverzního systému zavěšení kol neměl v Austrálii vliv na rychlost vozů Red Bullu. Podle Hornera by navíc tento, nyní již ilegální systém, tým nenasadil, ani kdyby mohl.

Štítky: Red Bull Technika Zveřejněno 28. 03 2017 — Lukáš Štěrovský

omv-banner

Daniel Ricciardo i Max Verstappen se v Austrálii potýkali s nastavením svých vozů, což přispělo k tomu, že na Mercedes a Ferrari rychlostně nestačili. Šéf Red Bullu Christian Horner je přesvědčen o tom, že na ztrátě týmu se rovnoměrným způsobem podílí nová pohonná jednotka Renaultu a šasi. Zákaz kontroverzního systému zavěšení podle Hornera na výkonnost v Austrálii vliv neměl.

„Nevěřím tomu. Systém zavěšení, který byl označen jako nelegální, jsme řešili celou zimu. Upřímně, i kdybychom s ním mohli jet, nenasadili bychom ho kvůli jeho vysoké hmotnosti. Jsme na tom jako v předchozích sezonách,“ vykládá Horner.

„Mercedes od nás není zase tak daleko. Myslím, že je to pravděpodobně rozdíl půl vteřiny. Ferrari je velmi působivé a asi nejrychlejší auto. Rozhodně jsme třetí nejrychlejší a musíme najít půl vteřiny, abychom mohli bojovat s vozy vpředu. Max na Kimiho tlačil celý závod, ale na tempo Vettela a Hamiltona jsme neměli.

Stále je brzo, pravidla jsou nezralá. Zvolili jsme odlišný koncept a věřím, že je v něm a jeho vývoji velký potenciál. Z Austrálie si můžeme odvést spoustu pozitiv. Je to trať, kde jsme v posledních letech nebyli zrovna konkurenceschopní. Jsem si jistý, že na našem výsledku můžeme dál stavět,“ dodává šéf stáje Red Bull.

Christian Horner a Max Verstappen během GP Austrálie 2017

Christian Horner a Max Verstappen během GP Austrálie 2017

Diskuse k článku

V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.

Přidat názor

Napsat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.