Red Bull vsadil na jinou strategii. Nepřihlížíme, zkoušíme něco jiného, říká Verstappen

Daniel Ricciardo a Max Verstappen jako jediní prošli do závěrečné části kvalifikace na super-měkké sadě pneumatik. Výsledkem je, že do závodu vyrazí na této odolnější směsi ze třetího a šestého místa. Touto strategií si bylo vedení Red Bullu jisté, rozhodlo se o ní po třetím tréninku. „Musíme něco zkusit. Zdá se to být v letošním roce…

Štítky: Christian Horner Daniel Ricciardo Max Verstappen Zveřejněno 26. 11 2016 — Josef Nekvinda

Daniel Ricciardo a Max Verstappen jako jediní prošli do závěrečné části kvalifikace na super-měkké sadě pneumatik. Výsledkem je, že do závodu vyrazí na této odolnější směsi ze třetího a šestého místa. Touto strategií si bylo vedení Red Bullu jisté, rozhodlo se o ní po třetím tréninku.

„Musíme něco zkusit. Zdá se to být v letošním roce takový trend. Když jsme v pozici, kdy se můžeme kvalifikovat na jiné směsi, zjišťujeme, zda nám to nenabídne nějakou výhodu a sledujeme, co to udělá. Doufáme, že nás to uvrhne do boje,“ tvrdí Daniel Ricciardo.

„Mimo to, poslední část kvalifikace byla dobrá. Měl jsem vcelku vlažný začátek, ale postupně jsme z toho dokázali ukrajovat. Když na tom v Q3 záleželo, měl jsem pocit, že jsem zajel nějaké konkurenceschopné časy. Takže jsem spokojený. Cílem bylo třetí místo a doufejme, že někde tam (v nejlepší trojce) můžeme být i zítra,“ svěřil se po úspěšné kvalifikaci Australan.

Jak již bylo řečeno, Red Bullu letos už poněkolikáté vyšla sázka na alternativní strategii pro závod. O té poslední se v garáži nápojového giganta rozhodlo po závěrečném volném tréninku, jak tvrdí Christian Horner. „Tato strategie byla tou s nízkým rizikem. Byli jsme si jistí, že se dokážeme na těchto pneumatikách kvalifikovat.

Byla to trochu jiná volba, neboť supersofty jsou o něco odolnější než ultrasofty. Škoda je to pro Maxe. Pohyboval se ve svém kole nahoře, ale ztratil to v jedenácté zatáčce, čímž byl náskok pryč. Ale Daniel se vytasil se skvělým kolem a posbíral půl desetiny, aby odsunul Kimiho,“ nechal se slyšet Horner.

„Ultra měkká je docela špatná na delší vzdálenosti. Dlouhý stint jsem zkusil v posledním tréninku za vysokých teplot, a super měkká byla naprosto správnou volbou. Uvidíme zítra. Jen jsme se pokusili o něco jiného. Musím se dostat vpřed, rychlost tam po celý víkend je. Nakonec ale startuji poslední ze tří nejlepších týmů, takže určitě nejsem šťastný. Zítra to ale bude zajímavý závod,“ přidal k tématu Max Verstappen.

Čtěte dále: Zajet takový čas jako Lewis pro mě bylo nemožné, přiznává po kvalifikaci Rosberg

Diskuse k článku

Napsat komentář